[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebezpiecznie na autostradzie A1. Kobieta pomyliła drogę, więc postanowiła zawrócić

Dodano: 26.05.2022 | 22:27

Na zdjęciu: Kobieta zjechała na Miejsce Obsługi Podróżnych.

Fot. KMP Włocławek

65-latka pomyliła drogę, więc postanowiła zawrócić. Problem w tym, że jechała autostradą. Ponadto, jej auto nie miało ważnych badań technicznych.

25 maja 2022 roku po godz. 11:00 włocławska policja zaczęła otrzymywać zgłoszenia o aucie jadącym pod prąd autostradą A1 w okolicach Włocławka. Samochód marki Hyundai miał przemieszczać się w stronę Gdańska nitką prowadzącą do Łodzi. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci ruchu drogowego i została powiadomiona służba autostradowa.

Kierowcą auta okazała się 65-letnia kobieta, która zmierzała z powiatu golubsko-dobrzyńskiego do powiatu radziejowskiego. W okolicach Włocławka kobieta pomyliła drogi i wjechała na autostradę w kierunku Łodzi. Chcąc z niej wyjechać, zaczęła kierować się pod prąd. Kiedy zorientowała się, że jedzie nieprawidłowo, zjechała na pas zieleni i stamtąd dotarła na pobliski MOP, gdzie zatrzymały ją służby.

Z badania trzeźwości przeprowadzonego przez policjantów wynikło, że kobieta nie była pod wpływem alkoholu. 65-latka musi jednak liczyć się z konsekwencjami swojej nieuwagi.

Jaka kara za zawrócenie na autostradzie?

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny kobiety, ponieważ auto nie miało ważnych badań technicznych. Materiały sprawy zostaną przekazane do sądu z wnioskiem o ukaranie. Kobiecie grozi grzywna, która może wynieść nawet 30 tys. zł. 65-latka może również otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje o uwagę na drodze i przypomina, że w ruchu drogowym zabrania się zawracania:

  • w tunelach, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej
  • na autostradzie
  • na drodze ekspresowej, z wyjątkiem skrzyżowania lub miejsca do tego przeznaczonego,
  • w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.
Niebezpiecznie na autostradzie A1. Kobieta pomyliła drogę, więc postanowiła zawrócić
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 miesiąc temu

Karać karać karać , za tak skrajnie niebezpieczne zachowanie kara powinna być najsurowsza z surowych , a do tego nagłaśnianiach w mediach , może to odstraszy innych .