ABRAMCZYK Polonia jedzie do Poznania. Znamy składy na zaległy mecz z PSŻ-em

Dodano: 04.06.2024 | 14:16

Na zdjęciu: Na zakończenie serii wyjazdowych spotkań, żużlowcy ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz udadzą się w piątek na zaległy mecz z PSŻ-em Poznań.

Deszcz odegrał istotną rolę w dwóch poprzednich wyjazdowych meczach ABRAMCZYK Polonii. Bydgoscy żużlowcy na zakończenie serii wyjazdowych pojedynków w Metalkas 2 Ekstralidze, w najbliższy piątek, 7 czerwca odjadą zaległy pojedynek z PSŻ-em Poznań, na który poznaliśmy już awizowane składy.

Seria trzech z rzędu wyjazdowych spotkań dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Bajerskiego zakończona zostanie w Poznaniu. Na Golęcinie, bydgoscy żużlowcy powalczą o trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej ABRAMCZYK Polonia wygrała wyjazdowe mecze w Gdańsku (28:20) i w minioną niedzielę w Rzeszowie (33:21), ale oba zostały przerwane z powodu deszczu. Pojedynek z Wybrzeżem, arbiter zakończył po ósmym, a ostatni ze Stalą – po dziewiątym biegu.

We wtorkowe (4.06) popołudnie poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie. Menedżer ABRAMCZYK Polonii nie zmienił nic i postawił dokładnie na takie samo ustawienie par, co w meczu w Rzeszowie. Z kolei w składzie PSŻ-u jest jedna roszada. Adam Skórnicki i Jacek Kannenberg tym razem odstawili Matiasa Nielsena, a pod numerem dziewiątym wpisany został Michael Jepsen Jensen. Duńczyk w ostatnich dniach jest w centrum zainteresowania, bowiem chciałyby go pozyskać mające kłopoty kadrowe kluby PGE Ekstraligi z Grudziądza i Leszna.

Początek piątkowego meczu o 18:00. Tego samego dnia i o tej samej porze rozegrany zostanie także drugi zaległy mecz 5 kolejki Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.