[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Abramczyk Polonia z pierwszym kontraktem. Nowy młodzieżowiec w składzie bydgoskiego klubu

Dodano: 02.11.2022 | 12:42

Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz to pierwszy nowy zawodnik, którego zakontraktowała na sezon 2023 Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz / materiały prasowe

Drugi dzień żużlowego okienka transferowego i pierwsze wzmocnienie Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Umową z bydgoskim klubem związał się młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz.

Związany dotąd z wielkopolskimi klubami: Fogo Unią Leszno (był w jej kadrze w 2021 roku, kiedy uzyskał licencję), Kolejarzem Rawicz i w minionym sezonie PSŻ-em Poznań Buszkiewicz związał się z bydgoskim klubem dwuletnim kontraktem i będzie jeździł w rozgrywkach ligowych w duecie młodzieżowym z Wiktorem Przyjemskim.

W sezonie 2022 Buszkiewicz jeździł we wspomnianym PSŻ-cie. W barwach poznańskiego klubu pojechał w dziewięciu meczach, zdobywając w nich trzydzieści punktów i notując średnią biegopunktową 1,167. W bydgoskiej drużynie zastąpi Przemysława Koniecznego, który po zakończeniu sezonu od nowego roku będzie już jeździł jako senior.

Przypomnijmy, że bydgoski klub wcześniej ogłosił osiągnięcie porozumień z Francuzem Davidem Bellego i Duńczykami Andreasem Lyagerem oraz Benjaminem Basso. Wiele wskazuje na to, że krajowym zawodnikiem w składzie drużyny pozostanie Daniel Jeleniewski, a U-24 Szymon Szlauderbach. Jeszcze w trakcie sezonu 2022 ogłoszono przedłużenie umów z Bjerre i Przyjemskim.

Abramczyk Polonia z pierwszym kontraktem. Nowy młodzieżowiec w składzie bydgoskiego klubu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments