Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaAbsolwenci KPSW odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]
19.12.2016 | 11:29

Absolwenci KPSW odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]

Pożegnanie z uczelnią było bardzo uroczyste.

Na zdjęciu: Kolejni studenci pożegnali się z uczelnią.

Fot. materiały prasowe

Absolwenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy uroczyście zakończyli swoją przygodę z uczelnią. Dyplomatorium odbyło się w ubiegły piątek, 16 grudnia, w Auditorium Maximum KPSW.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni, absolwenci Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, Wydziału Technicznego oraz zaproszeni goście. Zebranych przywitała rektor uczelni prof. Helena Czakowska. – Wierzę, że jesteście wszyscy usatysfakcjonowani dokonanym przez Was wyborem studiów w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, a otrzymany dyplom i wiedza, które posiedliście, pomoże Wam w dalszej karierze zawodowej i własnym rozwoju. Mam nadzieję również, że studia będziecie wspominać jako czas spędzony z dużym pożytkiem dla siebie i swojego środowiska, a nawiązane przyjaźnie będziecie kontynuować. Wierzę, ze jesteście dobrze przygotowani na wyzwania współczesnego świata i niezależnie od trudności, osiągniecie sukces w dalszej karierze zawodowej – powiedziała JM Rektor.

Przemówienie w imieniu absolwentów wygłosił mgr Dominik Rosenau: – Dzisiaj kończymy pewien etap w naszym życiu. Nie jest łatwo zmieścić w kilku zdaniach to, co nas spotkało przez te wszystkie lata. Jako studenci mieliśmy okazję poznać wielu wybitnych wykładowców, którzy starali się nam przekazać jak najwięcej, często oddając nam swoje serce. W tym niezwykłym dniu, w imieniu wszystkich absolwentów oraz własnym, pragnę serdecznie podziękować wszystkim za wszystko. Władzom Uczelni, pracownikom dziekanatu, wszystkim wykładowcom oraz naszym rodzinom i bliskim za to, że dziś z uśmiechem możemy opuszczać mury Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Jeszcze raz dziękuję za rady, jakie nam Państwo przekazaliście przez lata studiów, a którymi będziemy się kierowali przez dalszy czas pracy oraz nauki – powiedział świeżo upieczony absolwent kierunku Prawo.

Głos zabrał również przewodniczący Samorządu Studenckiego KPSW, Daniel Olszewski: – W imieniu Samorządu Studenckiego i własnym, serdecznie Wam gratuluję i życzę, aby uzyskany dyplom otworzył Wam drzwi do zawodowej kariery, a wyniesiona stąd wiedza pomogła w osiąganiu życiowych sukcesów. Życzę Wam, aby dni spędzone w murach Naszej Uczelni na wiele lat pozostały dla Was wspomnieniem najpiękniejszych chwil w życiu. Bądźcie dumni, ze jesteście absolwentami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej i pamiętajcie o Waszej Alma Mater. Będziecie tu zawsze m ile widziani – powiedział Daniel Olszewski.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy, liczne wyróżnienia oraz tytuły Absolwenta Roku 2015/2016. Tytuł Absolwenta Roku Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych otrzymała mgr Wioletta Bella, która ukończyła Pedagogikę. Absolwentem Roku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii została mgr Anna Rzemieniewska, absolwent Ekonomii. Tytuł Absolwenta Roku Wydziału Technicznego odebrał inż. Radosław Matuszak, który ukończył studia na kierunku Informatyka.

W tym roku mury uczelni opuścili pierwsi absolwenci prawa. KPSW kształci na tym kierunku jako jedyna uczelnia w Bydgoszczy i może poszczycić się pierwszymi sukcesami swoich absolwentów. Magister Arkadiusz Lahuta uzyskał najlepszy wynik w Bydgoszczy na egzaminie wstępnym na aplikację radcowską w 2016 r. Otrzymał on 133 punkty na 150 możliwych. Osiągnął tym samym najlepszy wynik spośród 89 kandydatów, absolwentów z różnych ośrodków akademickich w kraju.