Adrianna Sułek lekkoatletyczną wicemistrzynią Europy w wieloboju!

Dodano: 18.08.2022 | 23:15

Na zdjęciu: Adrianna Sułek sięgnęła w Monachium po srebrny medal mistrzostw Europy w siedmioboju.

Adrianna Sułek wicemistrzynią Europy w siedmioboju podczas lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu, które rozgrywane są w Monachium.

Sułek w Monachium startowała z kontuzją. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz zmagała się z urazem naderwanego mięśnia dwugłowego uda. 23-latka jednak pokazała charakter i w Monachium pobiła także trzy rekordy życiowe.

W skoku w dal miała dwa niezaliczone skoki, a w decydującej próbie uzyskała wynik 6,55 m, rekord życiowy pobiła także w pchnięciu kulą – 14,18 m oraz w rzucie oszczepem – 42,86 m. Sułek pewnie wygrała ostatnią konkurencję siedmioboju, bieg na 800 metrów w czasie 2:09,49. Polka uzyskała w sumie 6 532 punkty, zaledwie o 10 punktów mniej od wyniku z mistrzostw Świata w Eugene, gdzie lekkoatletka z Bydgoszczy zajęła czwartą pozycję.

Mistrzynią Europy w siedmioboju została Belgijka Nafissatou Thiam –  6 628 punktów, a brąz wywalczyła Szwajcarka Annik Kalin – 6 515 pkt. (rekord kraju).

W Monachium pobiegła także w finale biegu na 400 metrów Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka BKS-u Bydgoszcz w finale była ósma (51,28 sek). Wygrała Holenderka Femke Bol – 49,44 sek., a na podium stanęły dwie inne Polki: Natalia Kaczmarek – 49,94 sek. i Anna Kiełbasińska – 50.29 sek.