Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaAfera z alkomatem wróciła do ratusza. Prezydent: „Przestanę przychodzić na sesje”
Bogdan Dzakanowski Bydgoszcz
21.06.2017 | 15:16

Afera z alkomatem wróciła do ratusza. Prezydent: „Przestanę przychodzić na sesje”

Bogdan Dzakanowski nie wierzy, że badanie alkomatem wykazało brak obecności alkoholu.

Na zdjęciu: Bogdan Dzakanowski przypomniał o aferze z alkomatem.

Fot. archiwum

W środę odbyła się sesja rady miasta. Podczas obrad doszło do kolejnej utarczki między radnym Bogdanem Dzakanowskim a prezydentem Rafałem Bruskim.

Jednym z tematów środowej sesji były podwyżki odbioru odpadów w lokalach niezamieszkałych. Rozwiązaniu temu sprzeciwiał się m.in. radny Bogdan Dzakanowski, który przyznał, że nie wierzy prezydentowi Bruskiemu. – Pana słowa już mnie nie przekonują. Jakiś czas temu stwierdził pan na konferencji prasowej, że podczas badania alkomatem miał wynik 0.0. To jest nieprawda i w sądzie to wyjaśnimy – powiedział Dzakanowski.

CZYTAJ TAKŻE: Na radnego nie ma rady. Sylwetka Bogdana Dzakanowskiego

Na odpowiedź Bruskiego, który słowa radnego niezależnego odebrał jako kolejną obrazę z jego strony, nie trzeba było długo czekać. – Jeżeli nadal będą obrażany, to nie będę przychodził na sesje – zadeklarował Bruski. Oburzenia nie krył też przewodniczący Zbigniew Sobociński, który podczas marcowej sesji także został przebadany alkomatem. – Skłaniam się coraz bardziej, żeby zasugerować pewne rozwiązania względem pana. Tak nie może zachowywać się osoba publiczna – mówił Sobociński, który w odpowiedzi na uśmiech Dzakanowskiego dodał. – Pan się śmieje. Gdyby  miał pan sześć lat i był dzieckiem z ADHD, to bym to zrozumiał. A tak apeluję, żeby respektował pan pewne zasady.

Do krytyki nie dołączyli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jedynie Grażyna Szabelska zwróciła się do Sobocińskiego, mówiąc, aby nie wypowiadał się w imieniu radnych PiS-u. Na odpowiedź Dzakanowskiego trzeba było czekać kilkanaście minut. Przy okazji następnej wypowiedzi radny zwrócił do przewodniczącego, że to w jego przypadku komisja stwierdziła kiedyś niestosowanie się do regulaminu. – Ja chcę po prostu uzyskać odpowiedź na pytania, które zadałem – stwierdził Dzakanowski.

Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji Dzakanowski wezwał policję, aby przebadała alkomatem prezydenta Bruskiego i przewodniczącego Sobocińskiego. Badanie nie stwierdziło obecności alkoholu, a sprawa trafiła do sądu.

 

 

 


Powiązane treści