Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Agatkom” będzie cieplej i bezpieczniej [ZDJĘCIA]
21.12.2017 | 14:07

„Agatkom” będzie cieplej i bezpieczniej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tak wygląda "Agatka" w nowej zimowej odzieży - darze od KPEC-u.

Fot. Stanisław Gazda

W siedzibie Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia przy ul. Smoleńskiej 43 w Bydgoszczy, w trakcie przedświątecznego spotkania trzydzieści osiem bydgoskich „Agatek” otrzymało kompletne zestawy ciepłej odzieży.

W spotkaniu wzięli udział: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezes zarządu KPEC Spółka z o.o. Andrzej Baranowski, dyrektor CIS Andrzej Jankowski, oraz osoby przeprowadzające uczniów bydgoskich szkół przez przejścia dla pieszych (tzw. Agatki).

Nowe uniformy dla nich, są darem od KPEC, Spółki z o.o. Prezes zarządu spółki w rozmowie z Metropolią Bydgoską Pl. powiedział, iż gest wobec „Agatek” doskonale wpisuje się w istotę jej funkcjonowania, którą jest m.in. zapewnienie ciepła. Zarówno pracownicy KPEC, jak też osoby dbające o bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych pracują w podobnych warunkach, głównie pod gołym niebem, więc tym łatwiej było firmie o zrozumienie ich potrzeb.

To był gest w dobrej wierze, więc nie mówmy o pieniądzach. Zresztą to nie była jakaś astronomiczna kwota – poinformował Andrzej Baranowski.

Przez pierwsze dwa lata funkcjonowania instytucji pań i panów „Przeprowadzek”, Centrum Integracji Społecznej, któremu podlegają, było w stanie zakupić dla nich z własnego budżetu stosowną odzież zimową. Od dłuższego czasu wypłaca jedynie drobny ekwiwalent na zakup ciepłych ubrań.

Dar KPEC-u jest dla nas bardzo radosną niespodzianką, z którego cieszą się i za który ogromnie wdzięczne są wszystkie osoby zajmujące się przeprowadzaniem przez przejścia dla pieszych – podkreślił dyrektor CIS Andrzej Jankowski.

Jedna z „Agatek”, Alicja Dobrzyńska, na co dzień pełniąca funkcję „Pani Przeprowadzki” na ruchliwym przejściu dla pieszych w rejonie al. Planu 6-Letniego i ulicy Wojska Polskiego, mająca już nowy ubiór na sobie, przyznała, że w tej odzieży – w spodniach, kurtkach, czapkach i rękawicach – jest naprawdę ciepło, wygodnie i bezpiecznie, albowiem nowy strój ma w sobie elementy odblaskowe.

Cieszę się również z tej inicjatywy KPEC-u, ale przyjechałem tu dzisiaj do was, żeby podziękować wam za tę trudną i odpowiedzialną pracę – zwrócił się do „Agatek” prezydent Bruski, który dodał, iż zdaje sobie sprawę, że dzieci miewają różne pomysły, nie zawsze są odpowiedzialne, również kierowcy bywają nieprzewidywalni, ale właśnie dzięki „Agatkom” piesi mogą czuć się bezpiecznymi użytkownikami dróg.

Niech te kurtki jak najlepiej wam służą – życzył „Agatkom” gospodarz miasta.


Powiązane treści