Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAgnieszka Holland przyjeżdża do Bydgoszczy. Opowie o swoim najnowszym filmie
agnieszka holland - mat. grupy moderator
17.09.2020 | 10:03

Agnieszka Holland przyjeżdża do Bydgoszczy. Opowie o swoim najnowszym filmie

Na zdjęciu: W przyszłym tygodniu Agnieszka Holland przyjedzie do Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe Grupy Moderator

Grupa Moderator już trzeci rok z rzędu zaprasza bydgoszczan na wyjątkowe pokazy przedpremierowe filmów, których jest koproducentem. Zaczęło się od „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Druga był zupełnie inna gatunkowo produkcja, czyli „Jak zostałem gangsterem. Historia Prawdziwa”. Teraz nadszedł czas na „Szarlatana” Agnieszki Holland.

Nowy film jednej z najwybitniejszych autorek światowego kina to nieszablonowa opowieść o zielarzu, dla którego natura była remedium na ludzkie cierpienie. Holland obserwuje w ten sposób relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i oprowadza po paradoksach XX wieku. Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza Jana Mikolaska, reżyserka pokazuje, jakim ciężarem, a nawet przekleństwem może być talent.

Film debiutował na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów. Co ciekawe, w rolę tytułowego bohatera wciela się czeski aktor Ivan Trojan, zaś młodszą wersję Mikolaska odgrywa… jego syn Josef Trojan.

Na zaproszenia Grupy Moderator i Studio Metrage, czyli bydgoskich koproducentów filmu, Agnieszka Holland odwiedzi Bydgoszcz w najbliższą środę (23.09), gdy podczas spotkania autorskiego w Kinie Pomorzanin opowie o swojej twórczości. Wizyta będzie również okazją do specjalnego pokazu filmu Szarlatan. Partnerem projekcji jest Festiwal Filmowy Przeźrocza. Informacje na temat możliwości zdobycia wejściówek na spotkanie i pokaz pojawią się na stronie Grupy Moderator na Facebooku.

Grupa Moderator już zapowiedziała, że nowy film Agnieszki Holland na pewno nie jest ostatnim, w którym bydgoska firma bierze udział jako koproducent. Aktualnie współpracuje m.in. z Wojciechem Smarzowskim. Najnowszy film uznanego reżysera właśnie dziś (w czwartek) jest kręcony w Starym Fordonie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści