Akademia Czarnego Gryfa. Duża liczba zgłoszeń do projektu żużlowej ABRAMCZYK Polonii
Dodano: 04.02.2024 | 13:47Na zdjęciu: Do dyspozycji adeptów w Akademii Czarnego Gryfa będą kompletnie wyposażone motocykle oraz kevlary.
Fot. Archiwum
Jest duża liczba zgłoszeń do Akademii Czarnego Gryfa – nowego projektu żużlowej ABRAMCZYK Polonii, który ma na celu wyławianie zdolnych talentów do uprawiania czarnego sportu.
Jak już informowaliśmy na naszych łamach, żużlowa ABRAMCZYK Polonia z początkiem 2024 roku uruchomiła Akademię Czarnego Gryfa – to nowy projekt, a szkoleni mają być adepci od dwunastego do szesnastego roku roku życia (ci, którzy wcześniej zdecydują się na rozpoczęcie ścigania, mają możliwość reprezentowania Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego – tak było m.in. z Maksymilianem Pawełczakiem czy Emilem Maroszkiem).
– Adepci będą mieli do dyspozycji cztery kompletnie wyposażone motocykle – zapowiadał wcześniej prezes i właściciel żużlowego klubu ze Sportowej 2 Jerzy Kanclerz. Za pracę z młodzieżowcami ma być odpowiedzialny Jacek Woźniak, jednak ten w ostatnim czasie przeszedł zabieg kardiologiczny (nie jest wykluczone, że do pracy Woźniak wróci w marcu, ale wiele zależeć będzie od decyzji lekarzy), o czym na posiedzeniu komisji sportu informowali przedstawiciele żużlowego klubu. To właśnie w trakcie posiedzenia komisji, Krzysztof Kanclerz z żużlowej Polonii przekazał, że do klubu wpłynęło już trzydzieści pięć zgłoszeń od chętnych do szkolenia się w akademii. – Zaczniemy pod koniec marca zajęciami w hali, w kwietniu już wyjdziemy na tor, mamy przygotowany dla nich sprzęt i kevlary – dodał. Adepci najpierw przejdą szczegółowe badania lekarskie.
Klub chce mocno postawić na szkolenie młodzieży, czego najlepszym dowodem jest to, że w dwóch ostatnich sezonach Wiktor Przyjemski był najskuteczniejszym zawodnikiem klubu (w 2024 będzie zawodnikiem Platinum Motoru Lublin), a Pawełczak dominował w rywalizacji 250 ccm, zaś na przełomie marca i kwietnia Maroszek oraz Adam Putkowski będą zdawać egzamin na motocykle o pojemności 500 ccm (jeśli go zdadzą pomyślnie, to będą dopuszczeni do startów w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów). Wspomnijmy, że Pawełczak, Maroszek i Putkowski mają podpisane wieloletnie umowy z ABRAMCZYK Polonią.
W sezonie 2024 I ligi, formację młodzieżową ABRAMCZYK Polonii stanowić będą Franciszek Karczewski (wypożyczony z Włókniarza Częstochowa) i Olivier Buszkiewicz, a w kadrze będą także Bartosz Nowak i Bartosz Głogowski. Wszyscy – jak słyszymy – dokonali w przerwie zimowej sporych inwestycji w sprzęt.

- Rekordowe wakacje na bydgoskim lotnisku. Mamy statystyki wylotów z Bydgoszczy w okresie letnim - 28 października 2025
- Płonęła hala produkcyjna. Strażacy natrafili w środku na zwłoki - 28 października 2025
- Pożar na bydgoskim Londynku. Trwa akcja strażaków - 27 października 2025







![Żużlowcy ABRAMCZYK Polonii najlepsi w półfinale DMPJ [ZDJĘCIA] 6-08-2025_żużel_Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Bydgoszcz_Maksymilian Pawełczak, Bartosz Jaworski, Filip Seniuk, Leon Szlegiel – SF](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/6-08-2025_zuzel_Druzynowe-Mistrzostwa-Polski-Juniorow-Bydgoszcz_Maksymilian-Pawelczak-Bartosz-Jaworski-Filip-Seniuk-Leon-Szlegiel-SF-150x150.jpg)

![Nagrody marszałka. Pawełczak, Muzeum Mydła, Pesa i bydgoscy naukowcy wyróżnieni [ZDJĘCIA] 20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1-150x150.jpg)

