Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zobacz, jak powstaje nowy gmach Akademii Muzycznej [WIDEO]

Dodano: 13.12.2023 | 20:43

Na zdjęciu: Tak obecnie wygląda wnętrze jednej z sal przyszłej siedziby Akademii Muzycznej.

Fot. Akademia Muzyczna

Niebawem na powstającym gmachu Akademii Muzycznej przy ulicy Kamiennej zawiśnie wiecha, symbolizująca ukończenie konstrukcji obiektu. Dzięki uczelni możemy zobaczyć, jak obecnie prezentują się jego wnętrza.

Budowa nowej siedziby Akademii Muzycznej rozpoczęła się na początku 2022 roku. Wykonawcą prac jest firma Unibep. Po szeregu prac przygotowawczych, polegających w szczególności na wykonaniu badań gruntowych oraz przeprowadzeniu robót ziemnych wraz z wyburzeniami, ekipy budowlane przystąpiły do realizacji robót żelbetowych podziemia obiektu.

Po dwóch latach prac, na przełomie stycznia i lutego 2024 roku zostanie wykonany dach nad całym budynkiem. Umożliwi to tradycyjne zawieszenie wiechy, oznaczającej ukończenie konstrukcji budynku. Inwestycja ma zakończyć się w 2026 roku. Wtedy przeniesiona do niego zostanie działalność uczelni, zlokalizowanej do tej pory w ośmiu budynkach na terenie Bydgoszczy.

Obiekt będzie składał się z około 640 pomieszczeń. Jego serce będą stanowić sale koncertowe: symfoniczna, kameralna, teatralno-operowa oraz organowa. Budynek został zaprojektowany w standardzie pasywnym, z mocnym naciskiem na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz maksymalną efektywność energetyczną. Dzięki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy możemy zobaczyć obecny stan prac, jak i powstające wnętrza nowego domu dla bydgoskich muzyków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
4 miesięcy temu

Super inwestycja, ale można ją było obejrzeć chyba dzięki władzom uczelni, a nie uczelni.