Bydgoszcz
14C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 14 • L 13
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaAkademia Muzyczna ma nowego rektora
elżbieta wtorkowska akademia muzyczna
03.04.2020 | 13:53

Akademia Muzyczna ma nowego rektora

Na zdjęciu: Elżbieta Wtorkowska jest profesorem sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

Fot. Akademia Muzyczna

Prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska została w czwartek, 2 kwietnia wybrana nowym rektorem bydgoskiej Akademii Muzycznej. Wybory odbyły się za pośrednictwem uczelnianego systemu USOS.

O funkcję rektora Akademii, poza Wtorkowską, ubiegał się również dr Mariusz Klimsiak – pianista, pedagog, dziekan Wydziału Instrumentalnego. W czwartkowym głosowaniu, przeprowadzonym za pośrednictwem internetowego systemu USOS, Wtorkowska otrzymała 24 głosy, a Klimsiak – 16. Frekwencja w wyborach wyniosła 100% – udział w nich wzięło 40 uprawnionych osób.

Elżbieta Wtorkowska jest profesorem sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W latach 2012 – 2016 roku pełniła funkcję dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej. Aktualnie jest kierownikiem Katedry Muzyki Kościelnej. Pracuje również w Instytucie Społeczno-Artystycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku. Jest wykładowcą oraz kierownikiem naukowym na Podyplomowych Studiach Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz konsultantem wokalnym chóru Opery Nova w Bydgoszczy.

Przez ostatnie osiem lat rektorem Akademii był prof. Jerzy Kaszuba (pełnił tę funkcję również w latach w latach 1999-2005). Zgodnie z zapisami ustawy o szkolnictwie wyższym, ta sama osoba może być rektorem uczelni publicznej nie więcej niż przez dwie następujące po sobie kadencje. Najważniejszym wyzwaniem, stojącym przed prof. Wtorkowską (funkcję obejmie od 1 września) będzie budowa nowego kampusu uczelni. Planowana od kilku lat inwestycja na terenie pomiędzy ulicą Kamienną a Chodkiewicza ma rozpocząć się jeszcze w tym roku – 18 lutego urząd miasta wydał pozwolenie na jej budowę. Tyle że do rozpisania przetargu na realizację okazałego gmachu potrzebne są rządowe gwarancje finansowe. Takimi ma być program wieloletni (do roku 2023) przyjęty w drodze uchwały przez radę ministrów. Problem w tym, że projekt dokumentu miał trafić pod obrady rządu dopiero w drugim kwartale tego roku. Epidemia koronawirusa może jednak znacznie opóźnić działania dotyczące budowy kampusu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści