Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAkademickie drużyny piłki ręcznej zagrają w Bydgoszczy. Poznaliśmy składy grup [ZDJĘCIA]
4-07-2019 Ceremonia otwarcia_ Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Bydgoszcz 2019 - SF (12)
04.07.2019 | 23:01

Akademickie drużyny piłki ręcznej zagrają w Bydgoszczy. Poznaliśmy składy grup [ZDJĘCIA]

Mecze odbywać się będą od piątku w dwóch halach.

Na zdjęciu: Ceremonia otwarcia imprezy odbyła się na boisku przy ul. Sportowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już od jutra jedenaście drużyn w turnieju żeńskim i męskim rozpocznie rywalizację w turnieju Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. W Bydgoszczy odbyła się w czwartek ceremonia otwarcia turnieju.

Tuż przed ceremonią rozpoczęcia turnieju dokonano rozlosowania grup turnieju. W żeńskiej drabince znalazła się drużyna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Rywalkami zawodniczek z Bydgoszczy będą akademickie zespoły z uniwersytetów w Zagrzebiu (Chorwacja) i Pitesti (Rumunia). Pierwszy mecz, UKW rozegra z drużyną z Chorwacji w piątek wieczorem (19:00) w hali przy ul. Sportowej.

Dwie kolejne grupy w turnieju kobiecym są czterozespołowe. W grupie B zagrają drużyny z Bochum (Niemcy), Marsylii (Francja), Lublina (Polska) i Oslo (Norwegia), zaś w grupie C – Hamburga (Niemcy), Porto (Portugalia), UMCS Lublin (Polska) i Valencii (Hiszpania). Mecze rozegrane zostaną w halach CEKFiS przy Sportowej oraz obiekcie przy ul. Cichej.

W turnieju męskim, grupa A liczyć będzie trzy zespoły. Zagrają w niej: Uniwersytet Minho (Portugalia), Nikola Tesla (Serbia) i Federal Institute (Szwajcaria), w grupie B wystąpią zespoły z Kolonii (Niemcy), Porto (Portugalia), Granady (Hiszpania) i Oslo (Norwegia), a w grupie C – Bochum (Niemcy), Cel Mare (Rumunia), Rijeka (Chorwacja) i Akdeniz (Turcja).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści