Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAkademickie zespoły powalczą o medale w Bydgoszczy. Znamy szczegóły imprezy
Katarzyna Domańska, prof. Bernard Mendlik - UKW Bydgoszcz - SF
17.06.2019 | 09:53

Akademickie zespoły powalczą o medale w Bydgoszczy. Znamy szczegóły imprezy

Na zdjęciu: O przygotowaniach do turnieju mówili prezes AZS UKW Katarzyna Domańska i prof. Bernard Mendlik.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już w lipcu Bydgoszcz będzie gospodarzem kolejnej dużej imprezy sportowej. Tym razem o medale mistrzostw Europy powalczą najlepsze drużyny akademickie w piłce ręcznej.

Do grodu nad Brdą przyjadą akademickie zespoły kobiet i mężczyzn, a impreza odbędzie się w dniach 4-10 lipca. Spotkania będą rozgrywane w halach przy ul. Cichej (hala XI LO) i przy Sportowej 2 w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW, gdzie zlokalizowana będzie również główna siedziba imprezy. Turniej finałowy zaplanowano w Artego Arenie, zaś halą treningową będzie ta zlokalizowana przy ul. Czerkaskiej.

Jesteśmy już w zasadzie na finałowym etapie przygotowań do turnieju – mówi prezes AZS UKW Bydgoszcz Katarzyna Domańska. W turnieju kobiecym o medale powalczy dwanaście drużyn, w tym trzy polskie – dwie z Lublina (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) oraz drużyna gospodarzy wystawiona przez UKW. Ponadto będą grały ekipy z Chorwacji (Zagrzeb), Francji (Marsylia), Norwegii (Trondheim), Niemiec (Bochum, Hamburg), Hiszpanii (Walencja), Portugalii (Porto), Ukrainy (Lwów) i Rumunii (Pitesti). W zmaganiach męskich zagra dziesięć zespołów: z Chorwacji (Rijeka), Hiszpanii (Granada), Niemiec (Bochum, Kolonia), Norwegii (Trondheim), Portugalii (Porto, Minho), Rumunii (Suceava), Szwajcarii (Zurych) i Turcji (Akdeniz). W sumie do Bydgoszczy przyjedzie ponad 400 zawodników. Nie będzie męskiego zespołu UKW. Dlaczego? – Nasz zespół II ligi to nie są studenci i tutaj nie byliśmy w stanie zebrać reprezentacji uczelni. W zespole grają juniorzy i gracze z zewnątrz – tłumaczy Domańska. – Nie wykorzystamy tej okazji, by wystawić dwie reprezentacje – dodaje.

Zawodnicy i przedstawiciele akademickiej federacji będą zlokalizowani w kilku hotelach na terenie miasta. Prof. Bernard Mendlik z UKW przyznaje, że zapowiada się bardzo ciekawy turniej. – Spodziewamy się przyjazdu graczy, którzy grają w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mają się pojawić dwaj zawodnicy występujący w Barcelonie Lassa – nie ukrywa. W jego opinii, ta impreza może jeszcze mocniej pomóc dostrzec pozycję piłki ręcznej na sportowej mapie miasta. Organizator turnieju – EUSA (Akademicka Federacja Piłki Ręcznej) jeszcze w tym tygodniu ma przygotować terminarz spotkań. Mecze mają się odbywać w dwóch sesjach: porannej (w godz. 9:00 – 14:00) i popołudniowej, która zaczynać się będzie o 16:00. Wstęp dla kibiców na wszystkie spotkania będzie bezpłatny. 4 lipca o 18:30 na boisku CEKFiS przy ul. Sportowej zaplanowano uroczyste rozpoczęcie imprezy.

To nie będzie jedyna akademicka impreza w grodzie nad Brdą. W przyszłym roku, w dniach 11-16 września 2020 r., w Bydgoszczy zostaną zorganizowane akademickie mistrzostwa świata w grach umysłowych (szachy, brydż), zaś w 2021 r. w grodzie nad Brdą odbędą się wioślarskie akademickie mistrzostwa Europy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści