Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja funkcjonariuszy na krajowej 10 niedaleko Bydgoszczy. Zabezpieczono duże ilości tytoniu [ZDJĘCIA, WIDEO]
30.06.2021 | 14:47

Akcja funkcjonariuszy na krajowej 10 niedaleko Bydgoszczy. Zabezpieczono duże ilości tytoniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Do kontroli doszło w rejonie miejscowości Kruszyn.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie / materiały prasowe

Blisko 500 kilogramów tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze podczas kontroli dostawczego volkswagena caddy w Kruszynie.

Do kontroli doszło do kilka dni temu w rejonie miejscowości Kruszyn (pow. bydgoski) na DK10. Mundurowi z kujawsko-pomorskiego oddziału Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej dostawczego volkswagena caddy, za kierownicą którego siedział 28-letni bydgoszczanin.

– Mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania, dlatego funkcjonariusze KAS podjęli decyzję o przeszukaniu auta – mówi Bartosz Stróżyński z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Jak się okazało, w trakcie kontroli znaleziono worki propylenowe wypełnione tytoniem do palenia bez wymaganych znaków akcyzy. – Łącznie mundurowi zabezpieczyli 500 kilogramów nielegalnego tytoniu – dodaje Stróżyński i precyzuje: – Gdyby kontrabanda trafiła na czarny rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 550 tysięcy złotych.

Jak się okazało, przewożony tytoń nie jest jedynym przewinieniem 28-latka. – W momencie zatrzymania posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC i badań technicznych – podkreśla rzecznik IAS w Bydgoszczy. Mężczyzna musi się także liczyć z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karnego skarbowego za naruszenia przepisów akcyzowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści