Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja izby skarbowej w Koronowie. Na targowisku handlowano podrabianą odzieżą
13.10.2021 | 14:14

Akcja izby skarbowej w Koronowie. Na targowisku handlowano podrabianą odzieżą

Na zdjęciu: Akcja KAS miała miejsce na targowisku w Koronowie.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli na targowisku w Koronowie ponad 160 sztuk podrobionej odzieży.

Jak informuje KAS, w trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w Koronowie, funkcjonariusze na jednym ze stoisk handlowych znaleźli 163 sztuki odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek.

Bluzy, kurtki i koszulki o wartość rynkowej szacowanej na kwotę ok. 100 tysięcy złotych sprzedawała mieszkanka Koronowa. Charakter oznaczeń, niska jakość zatrzymanej odzieży, a także cena wyraźnie odbiegająca od rynkowej, wskazywały na nieoryginalne pochodzenie towarów – przekazuje KAS.

Wszystkie zatrzymane towary zostały przekazane do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi postępowania w tych sprawach. Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
11 dni temu

Też mi przestępstwo!
Bo te …uje pisiorskie rozpoczęły grabież na skalę dotąd nie spotykaną!

Powiązane treści