[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja izby skarbowej w Koronowie. Na targowisku handlowano podrabianą odzieżą

Dodano: 13.10.2021 | 14:14

Na zdjęciu: Akcja KAS miała miejsce na targowisku w Koronowie.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli na targowisku w Koronowie ponad 160 sztuk podrobionej odzieży.

Jak informuje KAS, w trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w Koronowie, funkcjonariusze na jednym ze stoisk handlowych znaleźli 163 sztuki odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek.

Bluzy, kurtki i koszulki o wartość rynkowej szacowanej na kwotę ok. 100 tysięcy złotych sprzedawała mieszkanka Koronowa. Charakter oznaczeń, niska jakość zatrzymanej odzieży, a także cena wyraźnie odbiegająca od rynkowej, wskazywały na nieoryginalne pochodzenie towarów – przekazuje KAS.

Wszystkie zatrzymane towary zostały przekazane do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi postępowania w tych sprawach. Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
10 miesięcy temu

Też mi przestępstwo!
Bo te …uje pisiorskie rozpoczęły grabież na skalę dotąd nie spotykaną!