Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAkcja, która chwyta za serca…
16.12.2016 | 12:17

Akcja, która chwyta za serca…

Pomnażanie dobra i dzielenie się nim - udaje się bydgoszczanom. Czy tym razem też tak będzie?

Na zdjęciu: Logo akcji.

Fot. materiały organizatora

Ruszcie swoje serca i dołączcie. Nie odbierajcie sobie okazji do generowania dobra i ciepła tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne! W tym roku już po raz trzeci prowadzona jest akcja charytatywna dla bezdomnych w Bydgoszczy „CIEPŁO SERCA W SŁOIKU”, a zachęta wyrażona w pierwszych zdaniach ma zmobilizować bydgoszczan do dzielenia się ciepłem z ludźmi, którzy tego potrzebują.

Karolina Kwiatkowska i Sandra Pawłowska, inicjując przed trzema laty tę akcję charytatywną nie sądziły, że spotka się z takim poparciem. W tym roku, potrzebne jest ono po raz raz trzeci, by spotkając się 25 grudnia 2016 roku, podarować namiastkę świąt bydgoszczanom w potrzebie.

Oprócz ciepłego bigosu i odzieży (może być używana ale czysta w dobry stanie) organizatorzy proszą też o przynoszenie długoterminowej żywności i słodyczy i zabawek (najlepiej nowe, żeby dzieci miały radość z otwierania zabawek).

Co jest zbierane i dla kogo?

– Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi:

żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, zabawki (nowe niech dzieci mają radość otwarcia nowej zabawki), artykuły higieniczne w tym pieluszki jednorazowe,

– Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn:

żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, odzież męska nowa i używana (najbardziej potrzebna bielizna i skarpety ale również kurtki zimowe, swetry, spodnie, buty zimowe)

– Jadłodajnia Kuchnia św. Brata Alberta:

żywność o przedłużonej trwałości, słodycze, odzież męska nowa i używana, buty męskie, artykuły higieniczne.

Gdzie dostarczyć to co chcesz przekazać na akcję?

Słoiki z ciepłym jedzeniem (bigos, zupa itd.) zawinięte w gazety, żeby dłużej było jedzenie ciepłe 25.12.2016 godz. 11:00 Stary Rynek, a przedmioty trwałe na ul. Paderewskiego 28/2 w Bydgoszczy do 21.12.2016 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 52 522 34 74), lub do Bydgoskiej Szkoły Wyższej ul. Unii Lubelskiej 4c – także do 21.12.2016.


Powiązane treści