Akcja policjantów z grupy SPEED. Patrolowali ruch na drodze krajowej i trasie S5
Dodano: 28.08.2022 | 18:40Na zdjęciu: Policjanci z grupy SPEED kontrolowali ruch na budowanej trasie S5 i krajowej 91.
Fot. KPP Świecie
Policjanci wchodzący w skład grupy SPEED z komend w Świeciu i Grudziądzu wspólnie obserwowali ruch kierowców na krajowej 91 i budowanej drodze S5.
Funkcjonariusze na drogi wyjechali w minioną środę (24 sierpnia) nieoznakowanymi radiowozami, które były wyposażone w wideorejestratory. – W czasie prowadzonych działań policjanci ujawnili blisko 30 wykroczeń, z których ponad 20 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości – mówi podkom. Joanna Tarkowska z zespołu prasowego komendy policji w Świeciu.
Policjanci precyzują skutek działań, jakie prowadzili: – Na kontrolowanych odcinkach nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.
Nie było jednak pobłażania dla tych kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów. Oni zostali ukarani mandatami zgodnie z taryfikatorem oraz punktami karnymi.
- Transferowe ruchy Metalkas Pałacu. Wzmocnienie z Grecji i przedłużenie kontraktu - 27 czerwca 2025
- OFICJALNIE: Szymon Woźniak z dziką kartą na rundę Tauron SEC w Bydgoszczy - 26 czerwca 2025
- Pierwsze umowy na realizację zadań ochrony ludności podpisano w urzędzie wojewódzkim [ZDJĘCIA] - 26 czerwca 2025