Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Akcja policji na Kapuściskach. Kontrolowano pieszych i kierowców [WIDEO]

Dodano: 21.09.2023 | 13:34

Na zdjęciu: 34-latek kierujący bmw przekroczył prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci ukarali go mandatem karnym opiewającym na 3000 złotych oraz 28 punktami karnymi.

Fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych na ulicy Wojska Polskiego, na odcinku przecinającym Kapuściska. Do działań wykorzystali mobilne centrum monitoringu.

Kolejna odsłona działań „Bezpieczny pieszy” miała miejsce w miniony wtorek (19.09). – Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowanie samych pieszych – wyjaśnia mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu komunikacji społecznej bydgoskiej komendy.

Mundurowi do działań wykorzystali mobilne centrum monitoringu, przy pomocy którego obserwowali zachowanie samych pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego i Kombatantów w Bydgoszczy. Podczas całodniowej akcji ujawnili 68 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a także 55 wykroczeń popełnionych przez samych niezmotoryzowanych uczestników ruchu.


CZYTAJ TAKŻE: Co z budową terminalu w Emilianowie? Znamy odpowiedź


Mandaty otrzymało trzech pieszych i 33 kierowców – w przypadku jednego kierowcy interwencja skończyła się sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu. Pozostali uczestnicy ruchu zostali pouczeni. Najsurowiej ukarany został kierowca BMW, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych, jadąc dosłownie slalomem między innymi autami. – Na dodatek 34-latek przekroczył prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci ukarali go mandatem karnym opiewającym na 3000 złotych oraz 28 punktami karnymi. Mężczyzna stracił prawo jazdy – dodaje mł. asp. Bratz. Stróże prawa zwracali też uwagę rowerzystom, którzy zamiast prowadzić, kierowali jednośladami po przejściach dla pieszych.

0 0 votes
Article Rating
Akcja policji na Kapuściskach. Kontrolowano pieszych i kierowców [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
2 miesięcy temu

mistrzowie dwóch kółek , najbardziej roszczeniowi i najmniej szanujący przepisy uczestnicy ruchu drogowego