Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja policji przy rondzie Maczka. 6 kilogramów amfetaminy było zakopane w ziemi!
amfetamina bydgoszcz
09.02.2021 | 10:41

Akcja policji przy rondzie Maczka. 6 kilogramów amfetaminy było zakopane w ziemi!

Na zdjęciu: Amfetamina była ukryta w wiadrach zakopanych w ziemi, niedaleko ronda Maczka.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 6 kilogramów amfetaminy, wartej około 160 tysięcy złotych, przejęli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Podczas akcji w rejonie ronda Maczka policjanci zatrzymali dwóch bydgoszczan powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, odpowiedzialni za zwalczanie przestępczości pseudokibiców, od kilku tygodni zajmowali się sprawą dwóch bydgoszczan, którzy mieli być zamieszani w przestępczość narkotykową.

Były to osoby wielokrotnie notowane, wcześniej poszukiwane. Z rozpoznania wynikało, że mogą posiadać niebezpieczne przedmioty, jak np. paralizator, a w momencie podjęcia działań przez policjantów, mogą być zdeterminowane, aby nie pozwolić się zatrzymać. Stąd podjęto decyzję, aby zatrzymania dokonać z udziałem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji – relacjonuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa KWP w Bydgoszczy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci przystąpili do działań. Wnikliwe obserwowali miejsca, gdzie mogą przebywać wytypowani wcześniej mężczyźni. Podczas akcji w okolicach nieużytków nad Brdą, nieopodal bydgoskich Jachcic, kryminalni zauważyli samochód, którym poruszali się podejrzani. – W pewnym momencie samochód zaparkował w pobliżu śluzy w okolicach ronda gen. Maczka i tam jeden z mężczyzn poszedł w pobliskie nieużytki, a po chwili wrócił z pakunkiem. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu – opisuje mł. insp. Chlebicz.

Funkcjonariusze przeszukali mężczyzn. Szybko znaleźli i zabezpieczyli trzy kule wielkości pomarańczy. – Jak się okazało, była to amfetamina o wadze ok. 200 gramów oraz ok. 50 gramów kryształków amfetaminy – dodaje rzeczniczka. To jednak nie koniec znalezisk – jeden z zatrzymanych mężczyzn wskazał miejsca ukrycia w ziemi trzech pojemników o pojemności około 10 litrów, w których zabezpieczono aż sześć kilogramów amfetaminy.

W ramach dalszych czynności mundurowi przeszukali mieszkania zatrzymanych. Podczas nich zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz wagę. – 34-latek i 25-latek trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator złożył także wniosek o aresztowanie. W poniedziałek, 8 lutego sąd zdecydował, że obaj trafili do aresztu – informuje mł. insp. Chlebicz.

Jak informuje policja, to dopiero początek sprawy. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego i ustalanie, skąd aresztowani mieli narkotyki warte na „czarnym rynku” około 160 tysięcy złotych, a także to, czy udostępniali je innym osobom. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści