Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 9 • L 8
4C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaAkredytacja międzynarodowej szkoły przedłużona!
Ewaluacja w międzynarodowej szkole w Bydgoszczy2
01.06.2018 | 09:48

Akredytacja międzynarodowej szkoły przedłużona!

Na zdjęciu: Ewaluacja w międzynarodowej szkole w Bydgoszczy.

Fot. Nadesłane.

W marcu International School of Bydgoszcz (ISOB – tj. Międzynarodową Szkołę w Bydgoszczy) odwiedził zespół ewaluacyjny. Niedawno placówka otrzymała raport z oceną pozytywną. Okazuje się, że ISOB jest wzorem dla pozostałych szkół IB w Polsce.

 International Baccalaureate Organization (IBO) wysłało do Bydgoszczy audytorów pochodzących z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.

Wszystkie cztery panie audytorki, legitymowały się wieloletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej, a niektóre również na stanowiskach kierowniczych w szkołach IB – mówi koordynator w ISOB Anna Śmigielska. Celem audytu była ocena, czy szkoła kieruje się wymaganiami nałożonymi przez IBO. Pięć lat temu organizacja ta udzieliła placówce autoryzacji.

Każda szkoła IB na świecie poddawana jest ewaluacji co 4-5 lat. W ISOB oceniane były m.in. wcielanie w życie filozofii IB (International Baccalaureate), sposób prowadzenia lekcji, współpraca nauczycieli, działanie samorządu uczniowskiego oraz dokumentacja. Raport potwierdza, że szkoła działa prawidłowo pod kątem stosowania metod nauczania, technik dydaktycznych oraz filozofii IB.

Nie ma żadnych zaleceń do poprawy, są za to obszary, w których szkoła stanowi wzór dla innych placówek tego typu. Ponad przeciętność wybija się zwłaszcza organizacja i zarządzanie placówką, bogata oferta zajęć, wsparcie dla uczniów o różnych poziomach znajomości języków, stosowanie różnorodnych metod i strategii nauczania – powiedziała nam koordynator w ISOB Marta Dereszyńska.

 Bardzo się cieszymy, że nasze kompetencje i sposób pracy zostały docenione przez audytorki z IBO. To dowodzi, że nasza placówka jest modelową szkołą IB. Uczniowie przygotowują się u nas do matury IB w sposób profesjonalny, a to przepustka na większość uniwersytetów na całym świecie – mówi dyrektor szkoły Imisława Górska.

International School of Bydgoszcz mieści się przy ulicy Gałczyńskiego 23. Językiem wykładowym jest angielski, ale nauczane są tu również: hiszpański, francuski, niemiecki i polski jako obcy. W szkole można spotkać dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale i z ponad 20 innych krajów.

Obecnie ISOB może się pochwalić autoryzacją w trzech programach IB – Primary Years Programme, Middle Years Programme i Diploma Programme (to odpowiedniki szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum). Dzięki temu od najmłodszych lat może stopniowo przygotowywać do międzynarodowej matury International Baccalaureate.

Chętnych do nauki w ISOB z roku na rok przybywa ze względu na rosnącą popularność edukacyjnego modelu IB. Kształtuje on w uczniach otwartość na różnorodność kulturową, świadomość praw obywatelskich i kreatywność w rozwiązywaniu problemów.


Powiązane treści