Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 0 • L -2
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAlarmy bombowe w wielu liceach. Co z maturami?
06.05.2019 | 12:53

Alarmy bombowe w wielu liceach. Co z maturami?

Na zdjęciu: Strażacy w wielu miastach Polski interweniowali dziś w szkołach.

Fot. archiwum

W poniedziałek rano straż pożarna i policja były masowo wzywane do szkół w całej Polsce. Powodem była informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. W Nakle placówka została nawet ewakuowana.

Zgłoszenie wypłynęło do nakielskich służb kilka minut przed godziną 8. Jak informuje policja, dyrektor szkoły otrzymał maila z wiadomością o ładunku. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane, po czym strażacy wspólnie z policją przeszukiwali pomieszczenia. O godz. 8:28 działania zostały zakończone, a uczniowie i nauczycieli mogli wrócić do sal.

Na poniedziałek zaplanowano maturę z języka polskiego. Poranne zamieszanie nie przeszkodziło w organizacji egzaminu, który – jak informuje sekretariat szkoły – odbył się zgodnie z planem. Do matury przystąpili też uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Tam również rano zjawiły się policja i straż pożarna, które sprawdziły budynek po zawiadomieniu o możliwości podłożenia  ładunku. W tym przypadku jednak ewakuacja nie była potrzebna.

Do podobnych zdarzeń doszło w szkołach w całej Polsce. Fałszywe informacje o podłożeniu bomb wpłynęły także do placówek m.in. w Warszawie, Krakowie, Żninie, Nowym Sączu czy Tarnowie.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści