Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 12 • L 11
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAlarmy bombowe w wielu liceach. Co z maturami?
straż pożarna
06.05.2019 | 12:53

Alarmy bombowe w wielu liceach. Co z maturami?

Na zdjęciu: Strażacy w wielu miastach Polski interweniowali dziś w szkołach.

Fot. archiwum

W poniedziałek rano straż pożarna i policja były masowo wzywane do szkół w całej Polsce. Powodem była informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. W Nakle placówka została nawet ewakuowana.

Zgłoszenie wypłynęło do nakielskich służb kilka minut przed godziną 8. Jak informuje policja, dyrektor szkoły otrzymał maila z wiadomością o ładunku. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane, po czym strażacy wspólnie z policją przeszukiwali pomieszczenia. O godz. 8:28 działania zostały zakończone, a uczniowie i nauczycieli mogli wrócić do sal.

Na poniedziałek zaplanowano maturę z języka polskiego. Poranne zamieszanie nie przeszkodziło w organizacji egzaminu, który – jak informuje sekretariat szkoły – odbył się zgodnie z planem. Do matury przystąpili też uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Tam również rano zjawiły się policja i straż pożarna, które sprawdziły budynek po zawiadomieniu o możliwości podłożenia  ładunku. W tym przypadku jednak ewakuacja nie była potrzebna.

Do podobnych zdarzeń doszło w szkołach w całej Polsce. Fałszywe informacje o podłożeniu bomb wpłynęły także do placówek m.in. w Warszawie, Krakowie, Żninie, Nowym Sączu czy Tarnowie.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści