Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 2
4C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesAlma w Bydgoszczy zamknięta. Spółka kończy też inną działalność
alma_focus
28.10.2016 | 14:37

Alma w Bydgoszczy zamknięta. Spółka kończy też inną działalność

Delikatesy istniały w Bydgoszczy przez ponad 8 lat.

Na zdjęciu: Od kilku dni w Focusie można zobaczyć taki widok.

Fot. JW

Z dnia na dzień zamykane są kolejne delikatesy sieci Alma Market. W tym tygodniu zamknięto sklep mieszczący się w centrum handlowym Focus Mall Bydgoszcz.

W lokalu już od dłuższego czasu można było zauważyć braki asortymentu. Liczba artykułów na półkach była naprawdę mała, a szerokie rozmieszczenie produktów miało sprawiać wrażenie, że regały nie są całkowicie puste. Jednak brakowało nawet podstawowych rzeczy, a pracownicy tłumaczyli, że towar nie dojechał. Problemy z płatnościami były spore, a wypowiedzenie przez PKO Bank Polski umów kredytowych w wysokości 60 mln zł jeszcze bardziej pogorszyło sytuację spółki.

W połowie września spółka wnioskowała o wszczęcie postępowania sanacyjnego. Jednak nie udało się go rozpocząć w terminie 30 dni, więc w połowie października Alma musiała złożyć wniosek o upadłość. Aktualnie spółka czeka na decyzję sądu. W tym tygodniu, we czwartek 27, zamknięto sklep internetowy, a 2 grudnia zakończy działalność Klub Konesera.

Alma rozpoczęła działalność w Bydgoszczy wraz z otwarciem centrum handlowego Focus Mall Bydgoszcz, czyli 23 kwietnia 2008 roku. Lokal, w którym mieściły się delikatesy, to jedno z największych pomieszczeń znajdujących się w galerii. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Focusa, lokal jest już wolny i można go wynająć. Wkrótce pewnie znajdzie się firma zainteresowana tym miejscem, lecz na razie nie wiadomo, kto to będzie.


Powiązane treści