Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ALSTAL buduje możliwości przyszłym olimpijczykom. Spotkaj się z Otylią Jędrzejczak!

Dodano: 01.10.2020 | 13:00

Na zdjęciu: W konkursie można wygrać trzygodzinne warsztaty z Otylią Jędrzejczak.

Fot. mat. organizatora

Uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego mogą wziąć udział w warsztatach z Otylią Jędrzejczak. Aby spotkać się z utytułowaną polską pływaczką, należy wziąć udział w konkursie organizowanym przez firmę ALSTAL Grupa Budowlanego – generalnego wykonawcę Centrum Rekreacji ASTORIA w Bydgoszczy.

Zasady zabawy są proste. Potrafiący pływać uczniowie jednej klasy muszą stworzyć zespół liczący maksymalnie 30 osób i nakręcić filmik, w którym zachęcą do nauki pływania i pokażą, jakie korzyści wynikają z tej formy aktywności fizycznej. Najlepsi zostaną nagrodzeni trzygodzinnymi warsztatami z Otylią Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska znajdzie się zresztą w jury konkursu, w skład którego wejdą również przedstawiciele firmy ALSTAL Grupa Budowlana oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zgłoszenia można wysyłać do 9 października.

[ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU]

Zajęcia z pływaczką, która w czasie igrzysk olimpijskich w Atenach podbiła serca polskich kibiców, odbędą się właśnie w Astorii. Nowoczesny obiekt położony przy ul. Królowej Jadwigi ma powierzchnię użytkową blisko 10 000 mkw. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji między innymi 10-torowy basen olimpijski o wymiarach 50×25 m, na którym będą mogły odbywać się międzynarodowe zespoły pływackie. Basen został wyposażony także w niezatapialny pomost dzielący go na dwie mniejsze części – w jednej z nich znajdzie się ruchome dno pozwalające na zmianę głębokości (od 0 do 210 cm) w dwóch strefach. Maksymalna głębokość będzie wynosić 6 metrów (na odcinku 12 m), dzięki czemu obiekt do treningów będą mogli wykorzystywać nurkowie i ratownicy medyczni.

Organizator konkursu, ALSTAL Grupa Budowlana, to jedna z największych firm budowlanych w kraju. Funkcjonuje w oparciu o całkowicie polski kapitał i od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. W swoim portfolio posiada m.in. Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu czy toruńską MotoArenę.

Plakat A3 Alstal Otylia krzywe