Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska firma wchodzi na nowy rynek. Alstal otwiera oddział na Śląsku

Dodano: 22.09.2022 | 10:10

Na zdjęciu: Otwarcie śląskiego oddziału Alstalu.

Fot. mat. prasowe

Bydgoska spółka Alstal Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział na Śląsku, w Katowicach. To element wieloletniej strategii rozwoju firmy.

Alstal Grupa Budowlana to bydgoska firma, która do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego przeniosła się niespełna dwa lata temu. Wcześniej siedziba spółki mieściła się w Jacewie, nieopodal Inowrocławia. Historia firmy sięga roku 1976, gdy ówczesny właściciel Alojzy Szczupak założył mały zakład ślusarski w miejscowości Turzany.

Firma wywodząca się z województwa kujawsko-pomorskiego jest znana w całym kraju, specjalizując się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. – Alstal z powodzeniem wybudował setki obiektów w Polsce, w tym m.in.: znaną Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu, czy toruńską Motoarenę. Firma zajmuje się realizacją szpitali, obiektów sportowych i basenowych, a także przemysłowych i mieszkaniowych. Specjalizuje się też w renowacji obiektów zabytkowych i budowie farm energetycznych – informuje Łukasz Rogowski, z działu marketingu i komunikacji spółki.

Decyzja o otwarciu nowego oddziału Alstal na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się bydgoska firma. Aktualnie zatrudnia ona 300 pracowników: to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach Alstalu pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.

Alstal chce pozyskać więcej kontraktów z południowej Polski

Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, prezes zarządu Alstal Grupa Budowlana. Dodał też, że katowicki zespół spółki znakomicie realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. – Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także inwestorom. Życzę całemu oddziałowi samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat Alstal stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie – wyraził nadzieję Szczupak.

Oddział Alstalu w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. – Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas, dyrektor katowickiego oddziału. Dzięki jego otwarciu, spółka zamierza pozyskać więcej kontraktów nie tylko ze Śląska, ale i z Małopolski.

CZYTAJ TAKŻE: Trzy oferty na czwarty krąg Opery Nova. Dwie – w tym Alstalu – mieszczą się w budżecie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments