[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe miejsce spotkań i wydarzeń w Cielu. Będzie gotowe na koniec wakacji

Dodano: 24.05.2022 | 10:55

Na zdjęciu: Altana powstaje na placu sołeckim w Cielu.

Fot. UG Białe Błota

W Cielu trwa budowa nowej altany na placu sołeckim. Wykonawca prac zakłada, że skończy roboty w drugiej połowie sierpnia.

Nowa altana ma stać się miejscem spotkań i rekreacji mieszkańców oraz posłużyć do organizacji niewielkich imprez plenerowych. Obiekt będzie miał 5 metrów długości, 3 metry szerokości oraz nieco ponad 3 metry wysokości. Będzie w całości wykonany z drewna sosnowego zabezpieczonego impregnatem.

Wykonawca prac ułoży również podłogę z kostki betonową oraz zrealizuje rekultywację terenu po zakończeniu prac.

– Rozpoczęta przez gminę budowa wpisuje się w kontynuowany program  modernizacji placów zabaw, a także rozbudowy siłowni zewnętrznych oraz miejsc rekreacji w poszczególnych miejscowościach – informuje urząd gminy.

–  Dużą rolę w staraniach na rzecz uporządkowania i uatrakcyjnienia wspólnej przestrzeni odgrywają również fundusze sołeckie, których część decyzją mieszkańców przeznaczona jest na przedsięwzięcia tego typu – czytamy w komunikacie.

Altana ma być gotowa do 21 sierpnia. Koszt budowy wyniesie ponad 27 tysięcy złotych. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ROMEBUD Maciej Pomykajczyk, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Nowe miejsce spotkań i wydarzeń w Cielu. Będzie gotowe na koniec wakacji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

Chętnie,bym sie dowiedział gdzie,na jakiej ul. ma być stawiana altana w Cielu.