Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSpecjalny ambulans wyjechał z Bydgoszczy na polsko-ukraińską granicę
15.03.2022 | 13:01

Specjalny ambulans wyjechał z Bydgoszczy na polsko-ukraińską granicę

Na zdjęciu: Autobus na polsko-ukraińskiej granicy będzie służył jako mobilny punkt medyczny.

Fot. Szymon Fiałkowski

Specjalny autobus, który wcześniej służył w regionie jako szczepionkobus, teraz będzie pełnić rolę mobilnego punktu medycznego na polsko-ukraińskiej granicy w Korczowej.

Autobus został udostępniony przez firmę Alpinus Chemia. – Jestem zadowolony, że w takim stopniu możemy pomóc obywatelom Ukrainy, którzy obecnie są w trudnej sytuacji – mówił podczas uroczystości przekazania pojazdu prezes firmy Maciej Jaranowski. Autokar wcześniej służył jako szczepionkobus w województwie kujawsko-pomorskim.

Za tę inicjatywę dziękował wojewoda. – To jest bardzo trudny moment dla mieszkańców Ukrainy, którzy muszą uciekać przed wojną. Na przejściach granicznych jest wykonywany bardzo duży trud organizacyjny, dlatego cieszę się bardzo, że tutaj po spełnieniu swoich obowiązków ten autobus trafia właśnie na Podkarpacie – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Jak przekazał dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Andrzej Kwiatkowski, wspomniany ambulans będzie wspomagał największy punkt recepcyjny przy granicy w miejscowości Korczowa Młyn. – Będzie stacjonował na zewnątrz, wspomagał nas w codziennej pracy. Ten ambulans będzie nam pomagał w naszej codziennej sumiennej pracy – powiedział.

 

Specjalny ambulans wyjechał z Bydgoszczy na polsko-ukraińską granicę
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments