Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Amfiteatr w Koronowie zamarł. Czy w tym miejscu będą jeszcze organizowane wydarzenia?

Dodano: 22.03.2023 | 08:11

Na zdjęciu: Od kilku lat w amfiteatrze nie są organizowane żadne wydarzenia

Fot. IN

Amfiteatr w Koronowie zlokalizowany jest w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącego. Od jakiegoś czasu nie są już tu organizowane wydarzenia. Pogorszył się również stan techniczny obiektu.

Mieszkańcy Koronowa pamiętają jak w amfiteatrze organizowane były wydarzenia. Swego czasu sporą popularnością cieszył się Festiwal Kapel Podwórkowych. Były też koncerty orkiestry dętej, koncerty okolicznościowe (np. koncerty majowe), Dni Koronowa, koncert „Przystanek Dwójki w Koronowie” realizowany przez TVP2, wybory Miss Ziemi Koronowskiej, Młodzieżowe Przeglądy Piosenki, kino plenerowe. W amfiteatrze występowali m.in. Wanda Kwietniewska, Żuki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej, Roan. Niektóre źródła podają, że w amfiteatrze odbył się koncert legendarnej grupy Smokie (m.in. publikacja „Dzieje Koronowa”).

Od kilku lat życie w amfiteatrze jednak zamarło. Oczywiście wpływ miała na to również pandemia. Pogorszył się także stan techniczny obiektu – m.in. zniszczone ławki. Kto jest właścicielem obiektu? – Amfiteatr w Koronowie na mocy umowy użyczenia z dnia 27 lutego 2003 r. znajduje się we władaniu Gminy Koronowo – przekazał nam Janusz Lackner, dyrektor Wydziału Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

– Właścicielem obiektu jest Powiat Bydgoski – mówi z kolei Sławomir Marszelski, zastępca burmistrza Koronowa. – Zgodnie z umową użyczenia nr 23/03 z dnia 27 lutego 2003 r. amfiteatr został przekazany Gminie w użyczenie. Gmina prowadzi rozmowy z właścicielem obiektu w sprawie remontu – dodaje samorządowiec.

Przypomnijmy, że w tym roku Gmina Koronowo świętuje 655. rocznicę nadania praw miejskich. Sławomir Marszelski przekazał nam, że w związku z obchodami w amfiteatrze nie będą organizowane żadne wydarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
2 miesięcy temu

Tam zamarło już wszystko, jedyne co pulsuje to ciśnienie mieszkańców.

Mateusz
Mateusz
2 miesięcy temu

Pamiętam Smokie masakra mam nawet autograf xd