Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

OFICJALNIE: Nowy, zagraniczny trener Unii Solec Kujawski

Dodano: 21.10.2022 | 17:40

Na zdjęciu: Andrij Kononenko to nowy trener Unii Solec Kujawski.

Fot. Unia Solec Kujawski

Andrij Kononenko został ogłoszony nowym trenerem Unii Solec Kujawski.

Beniaminek III ligi od początku sezonu znajduje się w dole tabeli tych rozgrywek. We wrześniu klub postanowił rozstać się ze szkoleniowcem Jakubem Grzelczakiem – od tego momentu drużynę prowadził Daniel Katerla. Unia zapowiadała jednak, że Katerla to rozwiązanie tymczasowe: zadanie uratowania trzeciej ligi w Solcu miał podjąć przybysz zza wschodniej granicy.

Po kilku tygodniach dopełniania formalności, w piątek (21 października) Unia Solec Kujawski ogłosiła, że nowym trenerem został Ukrainiec Andrij Kononenko. – Trwało to trochę dłużej niż przewidywaliśmy, ale udało się! Trener na dobre dotarł do Solca i zostaje z nami. Z tego miejsca pragniemy podziękować: naszym piłkarzom, za to że nie zwątpili w nasze działania, trenerowi Danielowi Katerli za udźwignięcie ciężaru, który na nim spoczął i wam, kibicom, którzy w nas wierzą i są z nami na dobre i na złe – przekazał trzecioligowiec.

Andrij Kononenko – życiorys

Andrij Wiktorowycz Kononenko urodził się 7 marca 1974 roku w Sumach. Karierę piłkarską rozpoczął w klubie Majak Charków w 1991 roku, potem grał w takich drużynach jak Łokomotyw Konotop, Hirnyk-Sport Komsomolsk, Szachtar Konotop. W 2002 roku zakończył karierę piłkarską, a później rozpoczął pracę trenerską. W 2011 roku trafił do sztabu PFK Sumy, a w 2013 roku stał się pierwszym trenerem tego klubu. W 2014 roku Andrij Kononenko przyjął propozycję Hirnyk-Sport Komsomolsk, gdzie pełnił funkcję konsultanta.

Po roku spędzonym w Komsomolsku, Kononenko przeniósł się do Barsy Sumy, gdzie objął funkcję trenera. Piastował ją do końca kwietnia 2016 roku, a następnie prowadził drugi zespół Inhulca Petrowe. Później pracował w MFK Mikołajów, Krystale Chersoń i ponownie w MFK Mikołajów.

Pierwszym meczem Kononenki w roli trenera solecczan był wyjazdowy pojedynek z Bałtykiem Gdynia. Debiut okazał się udany – unici wygrali z ostatnią drużyną ligi 2:4. Dwie bramki zdobyli: Mateusz Zbiranek i Sebastian Pacek. Obecnie podbydgoski zespół zajmuje 16. miejsce w tabeli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments