Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 15 • L 13
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIApel białobłockich wodociągów. Chodzi o korzystanie z wody latem
woda_kran_awaria_Archiwum
13.06.2019 | 14:55

Apel białobłockich wodociągów. Chodzi o korzystanie z wody latem

Komunikat wystosował białobłocki zakład.

Na zdjęciu: Mieszkańcy gminy Białe Błota mieliby korzystać z wody z gminnej sieci wodociągowej wyłącznie w celach sanitarno-bytowych.

Fot. Archiwum

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Białych Błotach wystosował apel do mieszkańców gminy, a ten dotyczy korzystania z sieci wodociągowej.

W piśmie, które podpisała prezes ZWiUK Grażyna Mączko czytamy, że mieszkańcy gminy mają w okresie letnim korzystać z gminnej sieci wodociągowej wyłącznie w celach socjalno-bytowych. Natomiast dopiero po godzinie 22:00 możliwe będzie korzystanie z wody w innych celach, takich jak podlewanie ogrodów, terenów zielonych czy napełnianie basenów.

Jednocześnie ZWiUK informuje w nim, że chce poprawić mieszkańcom jakość i dostępność dostarczanej wody poprzez planowaną inwestycję związaną z rozbudową i modernizacją Stacji Uzdatniania Wody (ujęcie wody) w Cielu, budową sieci wodociągowej dosyłowej do Przyłęk oraz magistrali wodociągowej do Łochowa. Te inwestycje – jak czytamy – mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i według przyjętego założenia, miałyby potrwać do grudnia 2021 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści