[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Apel białobłockich wodociągów. Chodzi o korzystanie z wody latem

Dodano: 13.06.2019 | 14:55

Komunikat wystosował białobłocki zakład.

Na zdjęciu: Mieszkańcy gminy Białe Błota mieliby korzystać z wody z gminnej sieci wodociągowej wyłącznie w celach sanitarno-bytowych.

Fot. Archiwum

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Białych Błotach wystosował apel do mieszkańców gminy, a ten dotyczy korzystania z sieci wodociągowej.

W piśmie, które podpisała prezes ZWiUK Grażyna Mączko czytamy, że mieszkańcy gminy mają w okresie letnim korzystać z gminnej sieci wodociągowej wyłącznie w celach socjalno-bytowych. Natomiast dopiero po godzinie 22:00 możliwe będzie korzystanie z wody w innych celach, takich jak podlewanie ogrodów, terenów zielonych czy napełnianie basenów.

Jednocześnie ZWiUK informuje w nim, że chce poprawić mieszkańcom jakość i dostępność dostarczanej wody poprzez planowaną inwestycję związaną z rozbudową i modernizacją Stacji Uzdatniania Wody (ujęcie wody) w Cielu, budową sieci wodociągowej dosyłowej do Przyłęk oraz magistrali wodociągowej do Łochowa. Te inwestycje – jak czytamy – mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i według przyjętego założenia, miałyby potrwać do grudnia 2021 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments