Bydgoszcz
17C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 18 • L 16
16C
Wt
17C
Sr
18C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaArriva uruchamia wakacyjne połączenie Bydgoszcz – Hel. Bilet kupisz także na… plaży
Bydgoszcz Hel Arriva
02.06.2016 | 14:54

Arriva uruchamia wakacyjne połączenie Bydgoszcz – Hel. Bilet kupisz także na… plaży

Pociągi nad morze będą jeździły codziennie w ramach oferty Multi Plaża.

Na zdjęciu: Pierwszy pociąg z Bydgoszczy Głównej na Hel odjedzie za nieco ponad trzy tygodnie.

Fot. Arriva

Od 25 czerwca podróżni z Bydgoszczy zyskają nowe połączenie nad Bałtyk – Arriva zabierze ich bezpośrednim pociągiem na Hel. Oferta będzie obowiązywała codziennie przez całe wakacje.

CZYTAJ TAKŻE: Arriva wozi nas nad morze i nie tylko. Także w czerwcu

Projekt Multi Plaża zakłada codzienny poranny kurs z Bydgoszczy na Hel (wyjazd z dworca głównego w mieście nad Brdą o 7:09) oraz popołudniowy powrotny (odjazd o 15:37). Podróż potrwa około czterech godzin. Oferta skierowana jest także dla mieszkańców Grudziądza – dzięki innym składom Arrivy mogą oni dotrzeć do Laskowic Pomorskich i przesiąść się na pociąg udający się nad morze. W tej sytuacji za przejazd na odcinku Grudziądz – Laskowice Pom. zapłacą oni jedynie złotówkę.

Wraz z pociągiem „Słoneczny Patrol” kursującym między Bydgoszczą a Helem zostaną uruchomione codziennie dwa uzupełniające składy pod szyldem „Leżak i Parawan” – będą one poruszały się na trasie Hel – Władysławowo. „Dzięki temu będzie można szybko, nie stojąc w korkach, przemieszczać się po Półwyspie Helskim” – zachęcają w komunikacie przedstawiciele Arrivy.

Bilet normalny na kurs Bydgoszcz – Hel ma kosztować 44 złote. Honorowane będą również ulgi ustawowe. Dodatkowo, Arriva proponuje dwie promocje – 15-procentowy upust dla rodzin (dwoje dorosłych i dziecko do lat 16) i identyczny rabat dla osób, które zdecydują się na zakup biletów w obie strony. Co ciekawe, we Władysławowie i na Helu ich sprzedaż będzie odbywała się w systemie mobilnym – sprzedawcy będą dostępni w centrach obu miast oraz na… plaży.

Bilety na przejazdy nowym pociągiem będą uprawniały pasażerów do skorzystania – ze zniżką – z licznych nadmorskich atrakcji turystycznych – szkoleń z windsurfingu i kitesurfingu w Jastarni, Ocean Parku we Władysławowie, Muzeum Motyli czy przejazdów Meleksami po Helu.


Powiązane treści