Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaArtyści uliczni opanują Bydgoszcz. Na dwa dni
05.07.2017 | 15:53

Artyści uliczni opanują Bydgoszcz. Na dwa dni

W piątek rozpocznie się 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej Busker Fest.

Na zdjęciu: Ulicznych artystów będzie można spotkać w wielu miejscach.

Fot. wolny dostęp

Kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni – to właśnie oni opanują Bydgoszcz na dwa dni. Ich występy będzie można zobaczyć w ramach w dniach 7-8 lipca w ramach 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej Busker Fest.

Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie i toczyć się będzie w kilku miejscach jednocześnie. Główne punkty, w których pojawią się buskersi, czyli  artyści zaadoptowani w środowisku miejskim i traktujący ulicę jako scenę, to amfiteatr przy ul. Mostowej, barka Lemara, ul. Mostowa, Plac Teatralny i Stary Rrynek. Formy ulicznej sztuki prezentowane będą przede wszystkim w centrum miasta, lecz kuglarzy, akrobatów czy mimów będzie można spotkać także w innych miejscach zlokalizowanych na terenie Bydgoszczy.

W ramach imprezy odbywać się będą nie tylko pokazy i koncerty. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, organizatorzy zaplanowali utworzenie Miasteczka Cyrkowego na placu Teatralnym. ,W scenerii cyrkowego namiotu dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem niecodziennych rekwizytów. Nieco starsze osoby, zarażone bakcylem buskingu, będą mogły zaprezentować publiczności swoje umiejętności w ramach Open Stage funkcjonującej na ul. Mostowej w piątek i sobotę w godz. 15:00-17:00.

W trakcie imprezy do Bydgoszczy przyjadą polscy oraz zagraniczni artyści. Podczas Busker Fest 2017 wystąpią między innymi: Pan Ząbek, Śpiewające Trampki, Siano Show, Bill Bombadill, Circo Matrioshka, Illegal Boys, Pracownia Konserwacji Bajek, Husklar, Mateusz Kiełtyka, Paweł Szymański, Chillin‘, Busker Blues Project. Wszystkie występy organizowane w ramach festiwalu będzie można zobaczyć za darmo. Informacje o godzinach i miejscach pokazów poszczególnych osób i grup znajdują się na poniższym plakacie.

 


Powiązane treści