Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIArtyści uliczni z całego świata spotkają się w Bydgoszczy
14.07.2016 | 13:20

Artyści uliczni z całego świata spotkają się w Bydgoszczy

Mieszkańcy miasta nad Brdą będą mogli oglądać ich występy za darmo.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy będzie można spotkać niejednego clowna.

Fot. wolny dostęp

Już po raz 9. Bydgoszcz opanują tzw. buskersi, czyli artyści zaadoptowani w środowisku miejskim, którzy traktują ulicę jako scenę. W dniach 15-16 lipca odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Fest 2016.

W tym czasie w centrum Bydgoszczy będzie można zobaczyć artystów prezentujących swoje zdolności. Mieszkańcy miasta oraz odwiedzający je turyści będą mogli zobaczyć m.in. przedstawienia teatrów ulicznych, uliczne pokazy akrobatyczne, sztuki kuglarskiej i cyrkowej, posłuchać ulicznych grajków oraz wziąć udział w happeningach.

Występy odbywać się będą w godz. 15:00-22:00 na Starym Rynku oraz w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Ponadto w barce Lemara artyści będą spotykać się z publicznością na wspólnych koncertach i jam sessions. Podczas koncertów rozpoczynających się tam od godz. 21:00 zagrają m.in. członkowie zespołu Szulerzy z Inowrocławia, Busker Blues Project i Applause Agent.

W centrum Bydgoszczy pojawią się m.in. kuglarze, akrobaci, clowni, mimowie, aktorzy i muzycy, którzy wykorzystają przestrzeń miasta na potrzeby swoich kreacji i zaangażują do tego przypadkowych przechodniów, a także świadomych widzów. Pokazy artystów będzie można oglądać całkowicie za darmo. Umożliwi to m.in. finansowanie festiwalu ze środków Miasta Bydgoszczy. Organizatorem imprezy jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Mandragora”, a partnerem: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.


Powiązane treści