Asta bez szans w Łańcucie. Wysoka porażka bydgoskich koszykarzy w meczu z Sokołem

Dodano: 02.10.2024 | 10:58

Na zdjęciu:

Wysoka porażka koszykarzy Enea ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz w 2 kolejce I ligi. Zespół Grzegorza Skiby przegrał na wyjeździe z Sokołem Łańcut 58:86.

Bydgoscy koszykarze sezon zaczęli od efektownej wygranej w Rzeszowie, z kolei Sokół przegrał na inaugurację sezonu w Opolu. Podrażnieni porażką w starciu z Weegree AZS-em Politechniką gracze z Łańcuta, którzy chcą po roku przerwy wrócić do Orlen Basket Ligi, przed własną publicznością nie dali Aście żadnych szans.

Pierwsza kwarta zakończyła się nieznaczną przewagą miejscowych (21:15), ale w drugiej kwarcie gospodarze zaczęli odjeżdżać. Trójki rzucili Kowalczyk i Kaszowski, do tego spod kosza celnie rzucali Kędel i Faye, co już dało Sokołowi dwadzieścia punktów przewagi (41:21). Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, kolejną trójkę rzucił Kaszowski i do przerwy było 45:23 dla zespołu z Łańcuta.

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie się nie zmienił. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie wygrali 86:58. Asta teraz rozegra dwa domowe mecze w Sisu Arenie. W 3 kolejce, zespół Grzegorza Skiby podejmie GKS Tychy (9 października, 19:00), a tydzień później, w czwartej serii gier do Bydgoszczy przyjedzie Polonia Warszawa (16.10., 19:00).

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2024/2025 – FAZA ZASADNICZA – 2 KOLEJKA – 1.10.2024 R.

MUSZYNIANKA SOKÓŁ ŁAŃCUT – ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 86:58 (21:15, 24:8, 21:14, 20:21)

SOKÓŁ (trener Dariusz Kaszowski): Bręk 16 (1×3, 5 zb.), Faye 15 (2×3, 13 zb.), M. Kaszowski 13 (3×3, 7 as.), Kędel 9 (9 zb.), Kowalczyk 6 (2×3) – Kłaczek 11 (3×3, 7 zb.), Puchalski 9, Czerwonka 4 (1×3), Noga 3 (1×3), Stupnicki, Kurek.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA (trener Grzegorz Skiba): Kiwilsza 13, M. Nowakowski 3 (1×3), Wilk 2 (5 zb.), Andrzejewski 2 (8 zb.), Kamiński – Kimbrough 12 (1×3), Siewruk 10 (1×3, 8 zb.) Dzierżak 9 (1×3), Czempiel 5 (1×3), Wińkowski 2.

Sędziowali: Grzegorz Czajka, Sylwester Adamski, Robert Rydz.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Mariusz Adameczek.