Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 3 • L 1
8C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
11C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleAtak na ratowników medycznych. Pijany mężczyzna groził im śmiercią
karetka p_maciej rejment
19.08.2019 | 14:43

Atak na ratowników medycznych. Pijany mężczyzna groził im śmiercią

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 15 sierpnia.

Fot. Maciej Rejment/zdj. ilustracyjne

Ratownicy medyczni ze Strzelna zostali zaatakowani przez agresywnego 37-latka, który w trakcie udzielania pomocy medycznej znieważył ich i groził im śmiercią.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 15 sierpnia o godzinie 19:10 w Przyjezierzu. Zespół ratownictwa medycznego ze Strzelna został zadysponowany w celu udzielenia pomocy osobie, która doznała urazu kolana i nosa. Na miejscu dwaj ratownicy medyczni zastali siedzącego na ławce 37-latka, znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Po wstępnym badaniu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął znieważać ratowników oraz szarpał ich i próbował uderzyć ręką. Próba zwrócenia uwagi na niewłaściwe zachowanie tylko wywoływała dodatkowe wzburzenie – przekazuje asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

Załoga karetki poprosiła o pomoc patrol prewencji. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Okazało się, że w organizmie miał aż 3 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty karne – znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści