[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Atomowe pomysły Konfederacji. Sypniewski wypowiedział się na temat energetyki

Dodano: 03.10.2019 | 17:13

Na zdjęciu: Marcin Sypniewski - lider listy Konfederacji do Sejmu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przedstawiciele Konfederacji – Marcin Sypniewski i Damian Gastoł – w czwartkowe przedpołudnie przedstawili założenia programowe ugrupowania dotyczące energetyki.

Konfederaci na kolejnej konferencji prasowej poświęconej programowi wyborczemu podkreślali, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie prowadzi żadnej polityki energetycznej. – Konieczne jest renegocjowanie pakietu klimatycznego – zresztą zapowiadał to kilka lat temu Jarosław Kaczyński. On nie chroni klimatu, służy tylko temu, aby biedniejsze kraje musiały pozbyć się swoich technologii i kupić nowe, za ciężkie pieniądze od bogatszych państw – uważa Marcin Sypniewski.

Zdaniem Sypniewskiego, szybka dekarbonizacja Polski nie jest możliwa. – Odejście Polski od węgla to postulat całkowicie nierealny – nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie zrezygnować z węgla. A po drugie, jest to szkodliwe dla kraju, ponieważ zdamy się całkowicie na łaskę sąsiadów, od których będziemy musieli kupować surowce do produkcji energii – mówił lider listy Konfederacji w okręgu bydgoskim. Dodał też, że Niemcy wciąż stosują węgiel brunatny, który podobnie jak węgiel kamienny zanieczyszcza środowisko.

Naciski pod naszym adresem służą temu, abyśmy kupowali niemiecką technologię odnawialnych źródeł energii, a także gaz od Rosji za pośrednictwem Niemiec – mówił polityk prawicy. Zdaniem Konfederacji, Polska powinna jak najszybciej wybudować elektrownię atomową. – Spółka, powołana za rządów PO nie zdążyła nawet wyznaczyć lokalizacji takiej elektrowni – stwierdził Sypniewski, przekonując do przyspieszenia prac nad wprowadzeniem atomu jako źródła prądu.

A skąd brać czystszą energię na terenie województwa kujawsko-pomorskiego? – Źródła geotermalne, ale to temat jeszcze trochę niezbadany – przyznał Sypniewski. Damian Gastoł wspomniał też o nieco zapomnianym gazie łupkowym, który jeszcze kilka lat temu miał być wielką nadzieją na stworzenie energetycznej niezależności od innych państw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments