Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H -1 • L -2
-2C
Sob
-13C
Nd
-12C
Pon
0C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaAtos przekazał komputery bydgoskim szkołom. Ratusz stara się o dofinansowanie na kolejne
atos - umb
12.04.2020 | 20:08

Atos przekazał komputery bydgoskim szkołom. Ratusz stara się o dofinansowanie na kolejne

Na zdjęciu: Atos przekazał laptopy bydgoskim szkołom.

Fot. UMB

Od miesiąca uczniowie bydgoskich szkół uczą się zdalnie. Firma Atos przekazała bydgoskim szkołom 20 zestawów komputerowych, które zostaną użyczone najbardziej potrzebującym uczniom.

Zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy powstałe w wyniku tymczasowego zamknięcia szkół jest bardzo duże. – W przypadku wielu rodzin na wyposażeniu gospodarstwa domowego nie ma komputera lub jest jeden, który służy całej rodzinie łącznie z rodzicami, wykonującymi pracę zdalną. Szkoły wyposażone są głównie w komputery stacjonarne, które trudno wypożyczyć do użytku domowego. Stąd tak cenne jest każde wsparcie firm jak i osób prywatnych w tym zakresie – wyjaśnia bydgoski urząd miasta.

Tuż przed świętami firma Atos przekazała bydgoskim placówkom oświatowym 20 zestawów komputerowych. Sprzęt trafił do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, szkoły podstawowej nr 58 oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Laptopy zostaną użyczone uczniom, którzy nie posiadają własnego komputera, aby mogli na równi ze swoimi rówieśnikami uczyć się zdalnie.

Ratusz stara się również o fundusze na zapewnienie uczniom warunków do zdalnej nauki. Wysłany został już wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o grant na zakup 39 komputerów w ramach projektu „Zdalna szkoła – wsparcie ogólnopolskiej sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Sprzęt trafiłby do 14 kolejnych szkół.

Pamiętajmy, że ułatwiając młodzieży dostęp do edukacji, dbamy o rozwój przyszłych pracowników. Być może dzięki dobremu skojarzeniu związanemu z lokalnym pracodawcą, w przyszłości, zamiast wyjechać z Bydgoszczy, zwiążą z nią swoją przyszłość – apelujemy urząd miasta.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KOmiX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KOmiX
Gość
KOmiX

Brawo Atos!

Powiązane treści