Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Autostradę A1 pomylili z torem wyścigowym. Zbyt szybkich kierowców ukarali policjanci z grupy SPEED

Dodano: 08.06.2022 | 16:42

Na zdjęciu: Jeden z kierowców, namierzonych przez policjantów z grupy SPEED, jechał autostradą A1 z prędkością 228 km/h.

Fot. KPP Świecie / kadr z wideorejestratora

Dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość na autostradzie A1, namierzyli i ukarali mandatem policjanci z grupy SPEED. – Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, ciągle zatrzymujemy kierujących pędzących na złamanie karku – mówią policjanci.

Mundurowi z grupy SPEED patrolowali odcinek autostrady A1. W Nowych Marzach zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 44-latek z powiatu bydgoskiego jechał swoim autem z prędkością 228 km/h. Niewiele mniej, bo 225 km/h na liczniku miał 24-letni mężczyzna kierujący chevroletem, którego namierzono w Warlubiu. – Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w kwocie dwóch i pół tysiąca złotych oraz dziesięcioma punktami karnymi – mówi podkom. Joanna Tarkowska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci opisują też, jak najczęściej tłumaczą się kierowcy, którzy są zatrzymywani do kontroli przez patrole ruchu drogowego. – Najczęściej słyszymy, że przyczyną zbyt szybkiej jazdy jest pośpiech, nerwy, pilna sprawa do załatwienia i mnóstwo kilometrów do celu. Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, wciąż zatrzymujemy kierujących pędzących na złamanie karku – zdradzają funkcjonariusze z grupy SPEED.

0 0 votes
Article Rating
Autostradę A1 pomylili z torem wyścigowym. Zbyt szybkich kierowców ukarali policjanci z grupy SPEED
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments