Awans się oddalił. Artego przegrało z Salamancą [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.01.2020 | 06:16

To był pierwszy mecz tego szczebla rozgrywek. Rewanż w Hiszpanii odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Laura Miskiniene i jej koleżanki z Artego walczyły, ale przegrały u siebie z zespołem z Salamanki.

Koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały z hiszpańskim Perfumeiras Avenida Salamanca w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Europy. Trudno spodziewać się, by bydgoszczanki odrobiły w Hiszpanii czternaście punktów straty.

Bydgoszczanki nie są faworytem tej rywalizacji. Artego już w pierwszej rundzie play-off wymęczyło awans w starciu z rumuńskim ACS Sepsi. Zadecydował o tym… jeden rzut osobisty wykorzystany przez Briannę Kiesel. Z kolei zespół z Salamanki to czołowa drużyna hiszpańskiej ekstraklasy, a w przeszłości także uczestnik Euroligi.

I przyjezdne w czwartek od samego początku dominowały na parkiecie. Zaczęły bardzo mocno, bo po trzech minutach gry prowadziły 12:0. Miejscowe próbowały odrobić straty i po dwóch i pół minucie gry drugiej kwarty przegrywały już tylko dwoma punktami (21:23), gdy zza linii 6,75 m trafiła Kateryna Rymarenko. Rywalki zaczęły wówczas grać niezwykle agresywnie w defensywie. Same zaczęły znów odskakiwać od Artego (do przerwy prowadziły 46:31), a w ofensywie ich grę ciągnęła Tiffany Hayes, która po pierwszej połowie miała na swoim koncie 16 punktów.

Po przerwie, bydgoski zespół znów chciał odrobić stratę. I w trzeciej kwarcie Artego bardzo dobrze grało w ofensywie. Wygrało tę odsłonę 20:13, a strata do hiszpańskiego zespołu wynosiła siedem punktów (51:58). Na początku ostatniej części gry było 54:58 po celnym rzucie z półdystansu Laury Miskiniene, ale potem znów serię punktów zanotowały przyjezdne, które odskoczyły na dziesięć punktów (66:56) i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając ostatecznie różnicą czternastu oczek.

PUCHAR EUROPY KOSZYKAREK – 1/8 FINAŁU, I MECZ – 23.01.2020 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – PERFUMEIRAS AVENIDA SALAMANCA 64:78 (15:21, 16:25, 20:12, 13:20)

ARTEGO: Kiesel 16 (5 as.), Miskiniene 14 (12 zb.), O’Neill 10 (2×3), Międzik 6 (2×3), Poboży 6 – Rymarenko 12 (3×3), Michałek.

AVENIDA: Hayes 26 (3×3, 6 zb.), Vitola 13, Dominguez 11 (1×3, 7 as.), Loyd 10 (2×3), Fagbenle 3 (6 zb.) – Gil 6, Hof 4, Samuelson 3 (1×3), Aragones 2, Cazorla Medina.

Sędziowali: Jelena Chemowa (Rosja), Martynas Gudas (Litwa), Cecilia Toth (Węgry).
Komisarz FIBA Europe: Rasa Liuimene (Litwa).