Bydgoszcz
13C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleAwanturował się w placówce pomocowej i zaatakował funkcjonariuszy policji. „Jednemu z nich próbował odebrać broń”
03.10.2020 | 16:25

Awanturował się w placówce pomocowej i zaatakował funkcjonariuszy policji. „Jednemu z nich próbował odebrać broń”

Sąd przychylił się podczas posiedzenia do wniosku śledczych o zastosowanie aresztu.

Na zdjęciu: Zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe dwa miesiące za kratkami.

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Są dwa miesiące aresztu dla 43-letniego mężczyzny, który w jednej ze wsi niedaleko Szubina zaatakował interweniujących policjantów. – Usłyszał prokuratorskie zarzuty, grozi mu kara nawet do dziesięciu lat więzienia – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (2 października) przedpołudnie. – Około godziny jedenastej, dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z placówek pomocowych na terenie gminy, jeden z podopiecznych się awanturuje, zaczepia innych mieszkańców i stanowi dla nich zagrożenie – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Jak się okazało, 41-latek złamał regulamin obowiązujący w placówce i musiał ją opuścić. – Kiedy mężczyzna został o tym poinformowany wpadł w szał, a całą swoją agresję skierował na interweniujących – dodaje podkom. Andrzejewska i wylicza: – Szarpał mundurowych, kopał i uderzał ich, jednemu z dzielnicowych próbował odebrać broń oraz zaatakował niebezpiecznym metalowym przedmiotem.

Po kilkudziesięciu minutach, agresywnego 41-latka obezwładniono i przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Mężczyzna usłyszał także prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej i znieważenia, za co grozić mu może kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Śledczy skierowali do szubińskiego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Na sobotnim posiedzeniu, sąd do niego się przychylił i zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści