Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Awaria elektrociepłowni. Pierwszy z kotłów został uruchomiony

Dodano: 10.02.2024 | 09:19

Na zdjęciu: PGE pracuje nad usunięciem skutków awarii.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Naprawa w elektrociepłowni w Bydgoszczy przebiega pomyślnie. Udało się już przywrócić działanie części infrastruktury.

Awaria jednego z kotłów Elektrociepłowni Bydgoszcz II została już usunięta. W piątek wieczorem PGE informowało, że kocioł pomyślnie przeszedł próby ciśnieniowe i jest w trakcie uruchamianie. Około godz. 22:00 ciepło miało zacząć trafiać do sieci.

– Prace naprawcze przy pozostałych dwóch kotłach przebiegają planowo. Ekipy techniczne pracują w trybie ciągłym, by jak najszybciej usunąć uszkodzenia instalacji i włączyć kotły do eksploatacji – informuje PGE.

Awaria elektrociepłowni w Bydgoszczy

Przypomnijmy, że do awarii trzech z czterech kotłów elektrociepłowni w Łęgnowie doszło we wtorek, 6 lutego. W rezultacie pojawiły się problemy z ogrzaniem mieszkań oraz z dostępem do ciepłej wody.

Obecnie ciepło dostarczane do odbiorców na terenie Bydgoszczy produkowane jest w elektrociepłowni na Jachcicach (również należącej do PGE), na dwóch kotłach EC-II, w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ProNatury i  ciepłowni w Białych Błotach. Problemy dotyczą wszystkich osiedli Bydgoszczy, z wyłączeniem Osowej Góry, gdzie odbiorcy otrzymują energię cieplną produkowaną w źródle KPEC zlokalizowanym właśnie na tym osiedlu. Najbardziej narażone na skutki awarii są osiedla znajdujące się najdalej od źródeł ciepła (tzw. końcówki sieci), głównie w Fordonie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anżej
Anżej
16 dni temu

elektrociepłowni w Łęgnowie Nie jest to Łęgnowo panie pisarczyk.
na dwóch kotłach EC-II to wystarcza panie pisarczyk!!!

Last edited 16 dni temu by Anżej
Max
Max
15 dni temu

Sukces odtrąbiono. Nasza klasa po premię do kasy. Reszta sznurki, łaty i kije do podparcia. Remont kotła w dwa dni parodia. Coś o tym wiem od środka.

Mati
Mati
15 dni temu

Mam pytanie do dziennikarzy oraz czytelników. Jeśli ktoś z Was wie to proszę o komentarz… Nurtuje mnie jedno – jak mogło dojść do awarii trzech niezależnie działających kotłów w tym samym czasie? Jak to możliwe? Jakiś sabotaż?
Czy któryś z dziennikarzy zadał to pytanie w PGE/KPEC?

jaruś
jaruś
15 dni temu

Do Mati
Awaria trzech kotłów nastąpiła po prostu ze starości. Wieloletnie oszczędzanie na wszystkim odbija się czkawką.

Mati
Mati
14 dni temu

Do Jaruś
Spoko. Mogę się zgodzić…

Ale nie w tym samym dniu, o tej samej godzinie. Zupełnie niezależnie pracujące jednostki (kotły). Wykorzystywane w różnym stopniu na przestrzeni lat (różne zużycie elementów/zmęczenie materiałów)

Jakby postawić cztery te same marki samochodów, użytkować je niezależnie. I co mam uwierzyć, że zepsują się w tym samym dniu i czasie?

Tedi
Tedi
12 dni temu

Na przyjmowali młodych ludzi i coś popsuli………