Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Awaria elektrociepłowni. Pierwszy z kotłów został uruchomiony

Dodano: 10.02.2024 | 09:19

Na zdjęciu: PGE pracuje nad usunięciem skutków awarii.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Naprawa w elektrociepłowni w Bydgoszczy przebiega pomyślnie. Udało się już przywrócić działanie części infrastruktury.

Awaria jednego z kotłów Elektrociepłowni Bydgoszcz II została już usunięta. W piątek wieczorem PGE informowało, że kocioł pomyślnie przeszedł próby ciśnieniowe i jest w trakcie uruchamianie. Około godz. 22:00 ciepło miało zacząć trafiać do sieci.

– Prace naprawcze przy pozostałych dwóch kotłach przebiegają planowo. Ekipy techniczne pracują w trybie ciągłym, by jak najszybciej usunąć uszkodzenia instalacji i włączyć kotły do eksploatacji – informuje PGE.

Awaria elektrociepłowni w Bydgoszczy

Przypomnijmy, że do awarii trzech z czterech kotłów elektrociepłowni w Łęgnowie doszło we wtorek, 6 lutego. W rezultacie pojawiły się problemy z ogrzaniem mieszkań oraz z dostępem do ciepłej wody.

Obecnie ciepło dostarczane do odbiorców na terenie Bydgoszczy produkowane jest w elektrociepłowni na Jachcicach (również należącej do PGE), na dwóch kotłach EC-II, w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ProNatury i  ciepłowni w Białych Błotach. Problemy dotyczą wszystkich osiedli Bydgoszczy, z wyłączeniem Osowej Góry, gdzie odbiorcy otrzymują energię cieplną produkowaną w źródle KPEC zlokalizowanym właśnie na tym osiedlu. Najbardziej narażone na skutki awarii są osiedla znajdujące się najdalej od źródeł ciepła (tzw. końcówki sieci), głównie w Fordonie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anżej
Anżej
4 miesięcy temu

elektrociepłowni w Łęgnowie Nie jest to Łęgnowo panie pisarczyk.
na dwóch kotłach EC-II to wystarcza panie pisarczyk!!!

Last edited 4 miesięcy temu by Anżej
Max
Max
4 miesięcy temu

Sukces odtrąbiono. Nasza klasa po premię do kasy. Reszta sznurki, łaty i kije do podparcia. Remont kotła w dwa dni parodia. Coś o tym wiem od środka.

Mati
Mati
4 miesięcy temu

Mam pytanie do dziennikarzy oraz czytelników. Jeśli ktoś z Was wie to proszę o komentarz… Nurtuje mnie jedno – jak mogło dojść do awarii trzech niezależnie działających kotłów w tym samym czasie? Jak to możliwe? Jakiś sabotaż?
Czy któryś z dziennikarzy zadał to pytanie w PGE/KPEC?

jaruś
jaruś
4 miesięcy temu

Do Mati
Awaria trzech kotłów nastąpiła po prostu ze starości. Wieloletnie oszczędzanie na wszystkim odbija się czkawką.

Mati
Mati
4 miesięcy temu

Do Jaruś
Spoko. Mogę się zgodzić…

Ale nie w tym samym dniu, o tej samej godzinie. Zupełnie niezależnie pracujące jednostki (kotły). Wykorzystywane w różnym stopniu na przestrzeni lat (różne zużycie elementów/zmęczenie materiałów)

Jakby postawić cztery te same marki samochodów, użytkować je niezależnie. I co mam uwierzyć, że zepsują się w tym samym dniu i czasie?

Tedi
Tedi
3 miesięcy temu

Na przyjmowali młodych ludzi i coś popsuli………