Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Awaria w bydgoskiej elektrociepłowni. Są nowe informacje

Dodano: 07.02.2024 | 13:42

Na zdjęciu: Do awarii doszło w EC-II.

Fot. Szymon Fiałkowski

W związku z awarią trzech jednostek wytwórczych w bydgoskiej Elektrociepłowni II w niemal całej Bydgoszczy występują zakłócenia w dostawie energii cieplnej.

We wtorek, 6 lutego doszło do poważnej awarii w bydgoskiej elektrociepłowni. Problemy zanotowano w trzech jednostkach kotłowych. – Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia. Od godzin wieczornych pracownicy usuwają skutki awarii. Jej przyczyny na razie nie są znaneprzekazała Polska Grupa Energetyczna, główny producent ciepła w mieście.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej informuje, że stale monitoruje i optymalizuje procesy dystrybucji ograniczonych zasobów energii cieplnej. – Spółka uruchomiła wszystkie trzy kotły szczytowego źródła ciepła dla miasta Bydgoszczy, zlokalizowanego w Białych Błotach – podaje w środowe popołudnie KPEC. We wcześniejszym komunikacie miejska spółka zaznacza, że awaria jest bardzo poważna, ponieważ o 10% spadła moc sieci KPEC. – Zakładamy, że będzie się powiększał (do nawet powyżej 30%) – czytamy w oświadczeniu.

Obecnie ciepło dostarczane do odbiorców na terenie Bydgoszczy produkowane jest w elektrociepłowni na Jachcicach (również należącej do PGE), na jednym kotle EC-II, Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych Pronatury i  ciepłowni w Białych Błotach. Awarią objęte są wszystkie osiedla Bydgoszczy, z wyłączeniem Osowej Góry, gdzie odbiorcy otrzymują energię cieplną produkowaną w źródle KPEC zlokalizowanym właśnie na tym osiedlu.

Najbardziej narażone na skutki awarii są osiedla znajdujące się najdalej od źródeł ciepła (tzw. końcówki sieci), głównie w Fordonie – podkreśla KPEC. W sprawach dotyczących przyczyn awarii można kontaktować się z pracownikami Biura Obsługi Klienta KPEC: 52 30 45 400 lub Dyspozytorami Mocy i Pogotowia Ciepłowniczego 993.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments