Awaria zasilania w Fordonie. Utrudnienia w kursowaniu tramwajów [AKTUALIZACJA]
Dodano: 15.01.2019 | 15:49Na zdjęciu: Obecnie pasażerowie tramwajów mogą dotrzeć do Fordonu tramwajami jedynie do pętli Przylesie.
Fot. Grzegorz Nowacki / archiwum
Z powodu problemów z zasilaniem sieci na odcinku pomiędzy pętlami Niepodległości a Łoskoniem tramwaje jadące do Fordonu docierają jedynie do pętli Przylesie – poinformował we wtorek po południu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
Komunikat o utrudnieniach drogowcy podali na swoim Facebooku o godzinie 15:30. Powody awarii nie są znane, natomiast już przed południem Enea informowała, że w najbardziej wysuniętych rejonach osiedla Tatrzańskiego oraz między innymi ulicy Geodetów występują problemy z dostawą prądu. Obecnie jednak ten komunikat na stronie operatora już nie widnieje.
ZDMiKP nie podał na ten moment, jak długo mogą potrwać utrudnienia. Z linii 3, 5, 7 oraz 10 na pętli Przylesie lub na wcześniejszych przystankach na wjeździe do Fordonu trzeba przesiadać się obecnie na regularnie kursujące po dzielnicy autobusy.
[AKTUALIZACJA – godz. 15:45]
Drogowcy poinformowali, że ruch tramwajów w stronę Łoskonia został przywrócony. Nadal mogą występować jednak opóźnienia na liniach nr 3, 5, 7 oraz 10.
- Brawurowa ucieczka ulicami i chodnikami miasta. Sprawca zmyślił historię o kradzieży auta - 28 kwietnia 2022
- Pijany motocyklista doprowadził do zderzenia w parku przemysłowym. Tragedia była o krok - 28 kwietnia 2022
- Zabytkowe kamienice w Bydgoszczy idą do renowacji. W tym roku tylko trzy - 28 kwietnia 2022