Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBal przedsiębiorcy już po raz piętnasty. Pracodawcy rozdali nagrody [ZDJĘCIA]
Pracodawca Pomorza i Kujaw
24.01.2016 | 00:25

Bal przedsiębiorcy już po raz piętnasty. Pracodawcy rozdali nagrody [ZDJĘCIA]

Miniony rok był dobry zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Rok 2016 na razie nie napawa optymizmem...

Na zdjęciu: Statuetki i dyplomy rozdane...

Fot. Stanisław Gazda

To był już piętnasty bal z udziałem tych, dzięki którym nasz region wspaniale się rozwija i bogaci – Pracodawców Pomorza i Kujaw. Zabawę do białego rana, przy dźwiękach zespołu Emotion Band, w rytmach złotych przebojów, największych polskich i światowych hitów, poprzedziła Gala konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015”.

Jak zaznaczył Prezes Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw Mirosław Ślachciak, uhonorowani zostali pracodawcy, którzy mają szczególne zasługi – nie tylko zajmują się „krwiożerczym” prowadzeniem biznesu, na co dzień dbając o rozwój swoich firm, wprowadzając innowacyjne technologie, ale też potrafią docenić pracowników oraz dzielić się wypracowanym zyskiem w sposób charytatywny.

Stało się już tradycją, że Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw co roku nominuje jednego reprezentanta otoczenia biznesowego do tytułu Przyjaciela Przedsiębiorcy. Otrzymał go prof. dr hab. inż. Marek Bieliński, Prorektor ds. Współpracy z Gospodarką i Zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Był to to szczególny wyraz podziękowania za realizację inicjatyw wspierających rozwój gospodarczy. Za ogromne zaangażowanie w realizację szeregu przedsięwzięć sprzyjających budowaniu nowoczesnej gospodarki, opartej na wiedzy, co miało wpływ na podniesienie poziomu i konkurencyjności firm regionu kujawsko-pomorskiego.

Kapituła konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw” oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria pozwalające na wyłonienie najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i etyką w relacjach z pracownikami i partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

Laureaci konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” otrzymali nagrody w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma.

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca – za efektywne łączenie innowacyjnego rozwoju w skali globalnej z zaangażowaniem we współpracę z lokalnymi interesariuszami otrzymał T-KOMP Tomasz Kruszewski z Bydgoszczy. Statuetkę i dyplom odebrał Tomasz Kruszewski, właściciel firmy T-KOMP. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Polder Sp. z o.o. z Łysomic, Soft Blue SA z Bydgoszczy oraz Szpital św. Łukasza z Bydgoszczy.

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Średni i Duży Przedsiębiorca – za realizację nowych inwestycji, mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska i rozwój nowych produktów wpływających na stabilność miejsc pracy otrzymały Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” SA z Bydgoszczy. Statuetkę i dyplom odebrał Tomasz Ptaszyński, Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „NITRO-CHEM”. Wyróżnienia w tej kategorii przypadło: ALSTAL Grupie Budowlanej Sp. z o.o. Sp. Komandytowej z Inowrocławia.

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Innowacyjna Firma – otrzymały ex aequo dwa przedsiębiorstwa, silnie wpływające na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA z Bydgoszczy – za dywersyfikację innowacyjnych rozwiązań o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i obronności kraju (statuetkę i dyplom odebrał Waldemar Topol, Dyrektor Operacyjny WZL2, oraz PESA Bydgoszcz SA – za spektakularną ekspansję w wymiarze globalnym, dającą możliwość innowacyjnego rozwoju lokalnym kooperantom w oparciu o polską myśl techniczną. Statuetkę i dyplom odebrał Marek Stachowicz, zastępca Dyrektora Produkcji.

Kapituła wyróżnienie w tej kategorii przyznała Firmie T-KOMP Tomasz Kruszewski – za opracowanie innowacyjnego rozwiązania Wehikuł Czasu, w oparciu o potencjał własnego działu badawczo-rozwojowego. Dyplom odebrał Tomasz Kruszewski, który był jedynym, dwukrotnym laureatem podczas tegorocznej Gali. Zapytaliśmy go o receptę na sukces.

Kluczem do sukcesu jest oferowanie klientom produktów o jak najlepszej jakości, a przede wszystkim ciągła innowacyjność w działaniu – mawiał Antoni Patek, którego zegarki są na szczytach piramidy prestiżu od 1851 roku – i ja się pod tym stwierdzeniem oburącz podpisuję, z nadzieją, że moje produkty i usługi przetrwają równie długą próbę czasu i powtórzą ten legendarny sukces. Sukces mojej firmy, co chciałbym podkreślić, jest sukcesem zbiorowym. Zaczynałem sam, później dołączyła do mnie rodzina i pracownicy. Pierwsze miejsce pracy – dom, następnie wynajęte pomieszczenie w szkole, wreszcie dwa piętra biurowca. To jednak nie przynosiło efektów. Gdy przenieśliśmy się do dworku blisko lasu, wprowadziliśmy w firmie atmosferę przyjaźni, współtworzenia i współdecydowania o losach firmy, zaczęła się kreatywność i wydobywanie z każdego drzemiących w nim pokładów inteligencji. Mam bardzo dobry zespół, pracujący ze mną praktycznie od początku, czyli od dwudziestu lat istnienia firmy, na który mogę liczyć, który się rozwija, polega na sobie, ufa sobie i potrafi znaleźć odpowiedni czas na odpowiednie innowacje. Nasz Wehikuł Czasu pokazuje, że trzeba jak najszybciej działać – pozwała programistom-testerom cofnąć się w czasie działającego programu, szybko zdiagnozować zaistniały błąd, naprawić go, wrócić do działającego programu i iść dalej. To daje maksymalne przyspieszenie działań zespołu programistów, co jest szczególnie istotne przy ogromnym zapotrzebowaniu na specjalistów branży IT.

A jak ocenia lokalnych pracodawców ich Prezes Mirosław Ślachciak?

Firmy, które nagrodziliśmy zasługują na wielki szacunek, gratulacje, za to co robią na co dzień. Zarówno dla rozwoju regionu kujawsko-pomorskiego, jak też dla zatrudnionych w firmach pracowników, by żyło im się coraz lepiej. Mam nadzieję, że przyszłość pracodawców i pracowników będzie pozytywna, że obecne władze nie będą nam przeszkadzać, a my potrzebujemy tylko stabilnego prawa i przewidywalnych ustaw. Jeżeli poprzedni rok był rokiem zamykania starej perspektywy unijnej i obfitował w środki wpływające na rynek, tak 2016 rok będzie rokiem trudnym; wdrażania nieznanych jeszcze projektów unijnych, borykania się z istniejącymi już opóźnieniami w uruchamianiu środków unijnych, co sprawia, że z opóźnieniem startuje wiele inwestycji. Rok 2016 wydaje się być rokiem na przeczekanie, także ze względu na polityczne znaki zapytania…


Powiązane treści