Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 9 • L 5
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
22C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleBardzo groźny wypadek na drodze w regionie! Samochód osobowy zderzył się z motocyklem [AKTUALIZACJA]
wypadek_Kcynska_Paterek_DW241_ZKubisz
17.02.2020 | 15:27

Bardzo groźny wypadek na drodze w regionie! Samochód osobowy zderzył się z motocyklem [AKTUALIZACJA]

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do służb ratowniczych tuż przed godziną 14:30.

Na zdjęciu: Droga wojewódzka nr 241 w Paterku do późnych godzin popołudniowych będzie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Fot. Zbigniew Kubisz

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku na trasie pomiędzy Nakłem a Kcynia. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem mężczyzna kierujący tym ostatnim z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Do służb ratunkowych zgłoszenie o zdarzeniu dotarło około godziny 14:20. Jak poinformował nas kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nakle, do wypadku doszło na prostym odcinku drogi w rejonie zjazdu do parku przemysłowego. Siła zderzenia wyrzuciła oba pojazdy poza obręb drogi, samochód osobowy dachował.

Z dotychczasowych informacji wynika, że poważnie ranny został motocyklista. Jego dokładny stan nie jest na razie znany. Nie wiadomo również, co z osobą bądź osobami podróżującymi samochodem osobowym. Wiadomo, że na miejsce zdarzenia został zadysponowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga w Paterku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują już wszystkie służby, w tym trzy zastępy strażaków z Nakła i druhowie z OSP Paterek. Policja wyznaczyła objazdy do Nakła i Kcyni przez Szubin. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 18:00.

[AKTUALIZACJA – GODZ. 16:40]

Znamy nowe okoliczności dotyczące wypadku w Paterku. Jak poinformowała nas podkom. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, do zderzenia doszło, gdy honda jazz wyprzedzała inny jednoślad i znalazła się na pasie, którym poruszał się motocyklista. 59-letni mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Jego stan jest nadal nieznany. Kierowcy hondy – mimo dachowania – nic się nie stało. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

Podkom. Andrzejewska potwierdziła, że najpóźniej do godziny 18:00 droga pomiędzy Nakłem a Kcynią zostanie odblokowana.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści