Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bartosz Kownacki członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie w cieniu kontrowersji

Dodano: 22.11.2019 | 07:44

Głosowanie w sejmie odbyło się tuż po północy.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki został wybrany do składu Krajowej Rady Sądownictwa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kontrowersje podczas głosowania w sejmie nad wyborem nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Wybrano czterech polityków Prawa i Sprawiedliwości, opozycja natomiast mówi o oszustwie i przestępstwie.

W piątek po północy posłowie wybrali  czterech z sześciu członków Krajowej Rady Sądownictwa. Nominowano posłów Prawa i Sprawiedliwości. To Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Kazimierz Smoliński i Bartosz Kownacki. W głosowaniu przepadły kandydatki partii opozycyjnych: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska) i prof. Joanna Senyszyn (Lewica). Stało się to jednak dopiero za drugim razem. Wówczas

Kontrowersje podczas głosowania opisał na Twitterze obserwujący je w sejmie dziennikarz radia RMF FM Patryk Michalski.

Tymczasem szef klubu parlamentarnego PO – KO Borys Budka mówił na konferencji prasowej po głosowaniu, że opozycja będzie domagała się od marszałek Elżbiety Witek pilnych wyjaśnień, dlaczego głosowanie za pierwszym razem zostało przerwane. Jak dodawał: – Na nagraniu transmisji obrad sejmu słychać wyraźnie głos jednej z posłanek partii rządzącej, która zwraca się do posłów tej partii: przerwijmy to głosowanie, bo przegramy – powiedział, tłumacząc następnie, że wówczas przerwano głosowanie i nie podano wyników. – Aby przerwać głosowanie, trzeba podać jego wyniki i następnie przedłożyć wniosek o reasumpcję – dodał Budka.

Także politycy Lewicy skrytykowali zachowanie marszałek Witek. – Ten dzień zapisze się w historii polskiego parlamentaryzmu jako tragiczny dzień łamania demokratycznych standardów prawa, regulaminu sejmu, a przede wszystkim wyborczego oszustwa – mówił, cytowany przez rmf24.pl szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Sam Kownacki wybór do KRS skomentował krótko na Facebooku.

0 0 votes
Article Rating
Bartosz Kownacki członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie w cieniu kontrowersji
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments