Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Basen Łabędź na Miedzyniu. Znamy datę otwarcia! [GODZINY I CENY BILETÓW]

Dodano: 13.10.2022 | 14:03

Na zdjęciu: Basen Łabędź na Miedzyniu zostanie otwarty jeszcze w październiku.

Fot. Alstal/archiwum

Basen Łabędź na Miedzyniu już wkrótce będzie do dyspozycji bydgoszczan. Poznaliśmy datę otwarcia obiektu.

Basen na Miedzyniu będzie funkcjonować przy ulicy Pijarów na terenie Zespołu Szkół nr 8. Jak poinformował urząd miasta, pływalnia zostanie otwarta w czwartek, 20 października. Na godz. 10:00 zaplanowano briefing prasowy z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego. Konferencja połączona będzie ze spacerem po Basenie. Również w czwartek, w godzinach popołudniowych, z pływalni skorzystają pierwsi mieszkańcy miasta.

– Udało się zrealizować tę inwestycję mimo wielu wyzwań. Gdy zaczynaliśmy prace nad projektem, nikt nie przypuszczał, że miasto straci większość środków na inwestycje przez rządowe cięcia w finansowaniu samorządów. Teraz zostaliśmy zmuszeni do szukania kolejnych oszczędności ze względu na kilkusetprocentowe podwyżki cen energii i ogólną rekordową inflację. W tej sytuacji satysfakcję sprawia fakt, że wszystkie tego typu inwestycje od wielu lat wpisują się w nasz plan montowania paneli fotowoltaicznych na miejskich obiektach. Pozwala to na oszczędności przy utrzymaniu tych obiektów – mówi prezydent Rafał Bruski.

Na dachu basenu zamontowano 50 paneli fotowoltaicznych. Moc instalacji to 27,28 kW. Obiektem zarządzać będzie Bydgoskie Centrum Sportu.

Basen Łabędź – Miedzyń doczekał się pływalni

Do dyspozycji odwiedzającym będzie basen sportowy o wymiarach 25×12,5 oraz o zmiennej głębokości 1,20 – 1,80 m. Ma sześć torów pływackich wyposażonych w bloki sportowe. Cały obiekt ma niemal 1600 metrów kwadratowych i składa się z dwóch kondygnacji. W kompleksie znajdą się też 2 brodziki o głębokości od 15 do 30 cm z pochylnią – zjeżdżalnią między nimi, strefa SPA i strefa fitness.

Inwestycja obejmowała też dobudowę dróg dojazdowych z miejscami postojowymi, chodnikami, oświetleniem i monitoringiem. Wykonawcą inwestycji był Alstal. Koszt prac to niemal 18 milionów złotych. Roboty rozpoczęły się wiosną 2021 roku.

Mieszkańcy przez wiele apelowali, aby na ich osiedlu powstał basen. Miedzyń był jedną z dzielnic Bydgoszczy, w której nie było dotąd pływalni. Dzięki staraniom społeczników, licznym happeningom i pismom udało się przekonać władze miasta do inwestycji.

Basen Łabędź – godziny otwarcia

poniedziałek – piątek:
8:00 – 16:00 – zajęcia szkolne
16.00-22.00 (ostatnie wejście o godz. 20.30) – zajęcia komercyjne

sobota – niedziela
8:00-22:00 (ostatnie wejście o godz. 20.30) – zajęcia komercyjne

Ceny biletów na basen na Miedzyniu

bilet normalny: 17 zł
bilet ulgowy: 12 zł

Baseny w Bydgoszczy

Basen Łabędź na Miedzyniu będzie kolejnym basenem osiedlowym w Bydgoszczy. W mieście znajduje się łącznie kilkanaście pływalni, które są zarządzane zarówno przez urząd miasta (za pośrednictwem Bydgoskiego Centrum Sportu czy Bydgoskich Obiektów Sportowych), jak i przez m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego czy Centrum Onkologii.

Poprzednim otwartym basenem była pływalnia Aqua Fordon.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janina Bąkowska z Bydgoszczy
Janina Bąkowska z Bydgoszczy
1 rok temu

Ślicznie dziękuję był potrzebny .Pozdrawiam.

jan
jan
1 rok temu

Panie Bruski żeby tylko pan przypilnował żeby on był otwarty w wymienionych w artykule godzinach i to w całości a nie tylko uroczyście otwarty a potem jak tam komuś zachce się przyjść do pracy.