Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Basen na Kapuściskach będzie pełen atrakcji

Dodano: 20.04.2017 | 16:42

Jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa, sauny, siłownia i sala fitness – to tylko niektóre z nich. Ogłoszony został już przetarg na budowę obiektu.

Na zdjęciu: Przy V LO stanie basen z atrakcjami.

Fot. Maciej Gazda

Dzięki dobrej kondycji finansowej miasta uruchomiliśmy kolejną ważną inwestycję wartą około 30 mln złotych mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Dla mnie to wyjątkowo istotne, by w Bydgoszczy oprócz wygodnych  połączeń komunikacyjnych powstawały też atrakcyjne  miejsca sprzyjające rekreacji. Na pewno takim obiektem będzie basen na Kapuściskach.

Bardziej trafne względu na bogate wyposażenie jest określenie park wodny. Budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć ją pod koniec przyszłego roku. W tym roku zamierzamy też oddać do użytku mieszkańcom nowoczesne lodowisko. Czekamy również na decyzję Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu niezbędnym do rozpoczęcia budowy nowej Astorii. Zagwarantowaliśmy na ten cel połowę niezbędnych środków – podkreśla prezydent.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Szarych Szeregów wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. Nowy obiekt pomieści też nieckę rekreacyjną o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. W ramach osobnego zadania powstanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego)

Ogłoszony został już przetarg na wykonanie prac budowlanych przy basenie. Podmioty zainteresowane realizacją zlecenia mogą składać oferty przez najbliższy miesiąc. O wyborze najkorzystniejszej decydować będą cena oraz długość gwarancji. Zależy nam na wydłużeniu jej do 7 lat. W przyszłym tygodniu jest przewidziana wizja lokalna w terenie.

Miasto dysponuje projektami budowy trzech kolejnych basenów na bydgoskich osiedlach: Miedzyń, Leśne i Tatrzańskie. Wybór pierwszej inwestycji został poprzedzony między innymi  dokładaną analizą liczby mieszkańców, uczniów, którzy skorzystają z nowego obiektu. O kolejności realizacji kolejnych  inwestycji zadecydują bezpośrednio mieszkańcy przy okazji głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W związku z prowadzoną inwestycją odbyły się już wycinki drzew. Zostaną jednak wykonane nasadzenia kompensacyjne.