Bydgoszcz
10C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBasen na Kapuściskach: Prace przyspieszyły
Basen_Kapuściska_luty_SG (1)
17.02.2018 | 10:57

Basen na Kapuściskach: Prace przyspieszyły

Na zdjęciu: Każdy dzień przynosi tu jakieś zmiany...i nie chodzi tylko o zmianę kierownika budowy...

Fot. Stanisław Gazda

Łagodna zima pozwala realizować szereg robót. W wykopie powstały już ławy fundamentowe. Teraz trwa wykonywaniem żelbetowych ścian na poziomie kondygnacji -1. Wcześniej zadbano o niezbędne przyłącza na terenie inwestycji. Wbudowano też część instalacji podposadzkowych.

W kolejnych etapach wzniesiona zostanie  hala, która pomieści między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25  na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Zaprojektowano też parking wraz z drogami dojazdowymi. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać od przyszłego roku.

 


Powiązane treści