Beata Polasik nową przewodniczącą Rady Gminy Osielsko. Paweł Kamiński wiceprzewodniczącym
Dodano: 09.05.2024 | 11:32Na zdjęciu: W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący wyboru przewodniczącego rady oraz wiceprzewodniczącego
Fot. Gmina Osielsko
Za nami pierwsze obrady Rady Gminy Osielsko nowej kadencji. Podczas sesji dokonano m.in. wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.
Ślubowania złożyli zarówno nowo wybrani radni jak i Janusz Jedliński, który głosami wyborców został wybrany na wójta gminy. W porządku obrad znalazł się także punkt dotyczący wyboru przewodniczącego rady oraz wiceprzewodniczącego.
Przypomnijmy, że w wyborach do Rady Gminy Osielsko postanowił nie kandydować wieloletni przewodniczący Benedykt Leszczyński. Starał się on o mandat radnego Powiatu Bydgoskiego. Nie uzyskał jednak wystarczającej ilości głosów.
Kandydaturę Beaty Polasik na stanowisko przewodniczącej Rady Gminy Osielsko zgłosił radny Paweł Kamiński. Więcej kandydatów nie było. Beata Polasik w poprzedniej kadencji była wiceprzewodniczącą rady. W głosowaniu tajnym wszyscy radni obecni na sali obrad poparli Beatę Polasik. – Dziękuję Państwu radnym za takie zaufanie – powiedziała po wyborze Beata Polasik. – Uważam, że przejęcie kierowania Radą Gminy po moim poprzedniku Benedykcie Leszczyńskim jest niezwykłym zobowiązaniem, ale zarazem ogromnym wyzwaniem. Będę starała się je wypełnić jak najrzetelniej potrafię i jeszcze raz dziękuję Państwu radnym za zaufanie – dodała.
Następnie przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczącego. Tutaj także był jeden kandydat. Radnego Pawła Kamińskiego zgłosił radny Daniel Kossakowski. W głosowaniu tajnym kandydaturę Pawła Kamińskiego poparli wszyscy radni. – Również bardzo dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że z przewodniczącą Beatą Polasik będziemy sprawnie procedować sprawy Rady Gminy – powiedział Kamiński.
- Orlik w Mąkowarsku po remoncie. Inwestycja pochłonęła 1 mln 800 tys. zł - 19 kwietnia 2025
- Samorządowcy z regionu apelują do marszałka. Chodzi o połączenie kolejowe Koronowo-Stronno - 18 kwietnia 2025
- W jakim stanie jest zapora wodna w Koronowie/Pieczyskach? Przedstawiamy stanowiska Enei i Gminy - 17 kwietnia 2025