Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 11
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
9C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędą nowe wiaty autobusowe. Ustawione zostaną na czterech przystankach
Autobus - linia 59, kierunek Kapuściska_ przystanek most Kazimierza Wielkiego - SF
07.02.2020 | 18:41

Będą nowe wiaty autobusowe. Ustawione zostaną na czterech przystankach

Wiaty mają zostać ustawione w pierwszym kwartale 2020 roku.

Na zdjęciu: Nowa wiata zostanie ustawiona m.in. na przystanku przy moście Kazimierza Wielkiego, gdzie zatrzymują się autobusy linii 59, jadące w kierunku Kapuścisk i Łęgnowa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy drogowcy w czterech kolejnych miejscach postawią w pierwszym kwartale tego roku kolejne wiaty na przystankach autobusowych.

Wcześniej zostały one zamontowane na kilku innych przystankach: placu Weyssenhoffa, ul. Śniadeckich/Gdańska, Wysoka/Koszarowa, ks. Schulza/Szubińska oraz na Armii Krajowej przy Jeździeckiej, a także w ciągu budowanej ul. Grunwaldzkiej.

Teraz drogowcy postawią je na czterech kolejnych: ul. Glinki/Dąbrowa (w kierunku centrum), Witebskiej, Pińczowskiej oraz na moście Kazimierza Wielkiego w stronę Kapuścisk. Jak informuje ZDMiKP, wiaty na tych przystankach mają zostać ustawione w pierwszym kwartale 2020 roku.

W Bydgoszczy mamy prawie 550 wiat przystankowych – mówi rzecznik prasowy bydgoskich drogowców Tomasz Okoński i dodaje, że obecnie ponad 50% podróżujących komunikacją miejską korzysta z tych wiat. Te są stawiane zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku, ale nie tylko.

Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty są możliwości infrastrukturalne – podkreśla Okoński. Główną z nich jest szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości (w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści